Aktualności dla szkół i placówek niesamorządowych

Zmiana na stanowisku dyrektora Wydziału Edukacji

Poniżej komunikat Pani Anny Korfel-Jasińskiej, Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki skierowany do dyrektorów szkół i placówek:

Dzień Edukacji Narodowej – życzenia prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego

Życzenia Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Miasta Krakowa skierowane z okazji Dnia Edukacji Narodowej do wszystkich osób zaangażowanych w pracę na rzecz krakowskiej edukacji:

Październikowe nowości z Akademią Cyfrowego Edukatora

Pierwszy miesiąc nauki za nami. Nauczyciele i dyrektorzy wypracowują najlepsze sposoby nauki w nowej rzeczywistości. Z pomocą przychodzi Akademia Cyfrowego Edukatora , czyli źródło najnowszej i praktycznej wiedzy dotyczącej rozwijania cyfrowych umiejętności.

Rządowy program pomocy uczniom niepełnosprawnym – komunikat MOPS

Poniżej pismo Witolda Kramarza, dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie skierowane do dyrektorów szkół i placówek w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022 (w latach ubiegłych: „Wyprawka szkolna”).

Odbiór bonów nagroda

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół/placówek,

informuję, że ze względu na sytuację epidemiczną uroczysta gala wręczania nagród „Laur Olimpijski” uczniom krakowskich szkół za osiągnięcia w konkursach, olimpiadach, turniejach – edycja 2018/2019 została odwołana.

PROŚBA O PRZEKAZANIE LISTY UCZNIÓW - LAUREATÓW I FINALISTÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

W załączeniu treść komunikatu Dyrektora Wydziału Edukacji.

Czas decyzji w budżecie obywatelskim

Do 5 października można głosować w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Zachęcamy do tego, by dokładnie przejrzeć listę tegorocznych projektów i zdecydować, które najbardziej zasługują na wsparcie, pieniądze (z rekordowej puli 32 mln zł) i realizację w 2021 r.

Jestem eko w Krakowie – nowa odsłona platformy edukacyjnej

"Jestem eko w Krakowie" – to platforma edukacyjna Wydziału Kształtowania Środowiska UMK, która we wrześniu zmieniła swoje oblicze. Można na niej znaleźć informacje na temat warsztatów i wydarzeń edukacyjnych na temat ekologii i ochrony środowiska. Na stronie dodano również nową zakładkę "ekoLekcje", za pośrednictwem której została uruchomiona platforma edukacyjna o tematyce związanej z ochroną środowiska.

28 września startują bezpłatne webinaria organizowane wspólnie z Microsoft

Miasto Kraków wspiera nauczycieli w podnoszeniu ich kompetencji związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w procesie nauczania. Swoje umiejętności będą mogli poszerzyć za sprawą cyklu bezpłatnych webinariów organizowanych we współpracy z firmą Microsoft, które rozpoczną się 28 września i potrwają przez dwa tygodnie. Pozwolą one na wykorzystanie narzędzi firmy Microsoft w pracy z uczniami nie tylko w przypadku zdalnego nauczania.

Wspólnie zmieniajmy wygląd krakowskich szkół – informacja dla dyrektorów

1 lipca weszły w życie przepisy tzw. uchwały krajobrazowej. Dlatego wszyscy jesteśmy zobligowani do przyjrzenia się na nowo przestrzeni otaczającej szkoły i placówki. Poniżej komunikat Ewy Całus, Dyrektorki Wydziału Edukacji skierowany do dyrektorów szkół i placówek.

POLECAMY
POLECAMY