Komunikat w sprawie dotacji dla niesamorządowych przedszkoli i punktów przedszkolnych.

Komunikat w sprawie dotacji dla niesamorządowych przedszkoli i punktów przedszkolnych.
Fot. Portal Edukacyjny

W związku z kierowanymi przez Państwa licznymi pytaniami oraz zgłaszanymi wątpliwościami dotyczącymi wysokości podstawowej kwoty dotacji dla przedszkoli i punktów przedszkolnych w 2018 r. uprzejmie informuję, że podstawowa kwota dotacji została wyliczona zgodnie z art. 12 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 2203) i w przeliczeniu na jedno dziecko wynosi 655,07 zł miesięcznie – 100%. W związku z powyższym należna stawka dotacji na dziecko uczęszczające do:

- przedszkola publicznego wyniesie 753,33 zł (115%),

- przedszkola niepublicznego wyniesie 524,06 zł (80%),

-punktu przedszkolnego publicznego i niepublicznego wyniesie 393,04 zł (60%). 

Jednocześnie dementuję niepokojące i nieprawdziwe informacje krążące wśród osób prowadzących przedszkola i punkty przedszkolne na terenie Miasta Krakowa, że powyższe stawki będą obowiązywały przez cały 2018 r.

Zgodnie z art.  44 ust. 1 ww. ustawy podstawa kwota dotacji ulega aktualizacji dwa razy w roku, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach w dowolnym miesiącu roku budżetowego.

W związku z powyższym w chwili, gdy do Gminy Miejskiej Kraków wpłynie dotacja celowa na wychowanie przedszkolne, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa ponownie wyliczy podstawową kwotę dotacji  i dokona wyrównania począwszy od stycznia 2018 r., co oznacza, że powyższa stawka ulegnie zwiększeniu. O zmianach stawek (ich podwyższeniu) zostaniecie Państwo niezwłocznie poinformowani.

 

Z poważaniem,

 

Anna Korfel-Jasińska

Dyrektor Wydziału Edukacji

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KAROL KAPCIA
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY