Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nabór dla szkół ponadpodstaowych

Rusza nabór do konkursu #Ogarniam życie z liderem …realizowanego w ramach kampanii #OGARNIAM ŻYCIE dla klas:

II i III Liceum Ogólnokształcącego,

klas II-IV Technikum,

klas I i II Szkół Branżowych I Stopnia

Szanowni Państwo

Dyrektorki i Dyrektorzy szkół ponadpodstawowych,

 

Z inicjatywy Pana Jacka Majchrowskiego Prezydenta Miasta Krakowa kontynuujemy w Gminie Miejskiej Kraków kampanię #Ogarniam życie. Kampania ma służyć promocji postaw dbałości o swoje zdrowie - głównie psychiczne, ale też fizyczne oraz podejmowania przez młodych ludzi działań wzmacniających ich wewnętrzne zasoby. Ubiegłoroczne projekty realizowane we współpracy z miejskimi instytucjami i spółkami Miasta Krakowa pomogły uczniom zyskać inspirację do realizacji własnych inicjatyw dotyczących zdrowia psychicznego, środowiska rówieśniczego i szkolnego, dzięki którym mogli skuteczniej przeciwstawiać się pokusom związanym z substancjami psychoaktywnymi oraz zachowaniom destruktywnym.

 

Zeszłoroczny pilotaż adresowany do uczniów klas VII okazał się dużym sukcesem i cieszył się ogromnym zainteresowaniem krakowskich szkół.

 

W bieżącym roku szkolnym propozycję do wzięcia udziału w projekcie konkursowym kierujemy do uczniów klas II i III liceum Ogólnokształcącego, klas II – IV technikum, klas I i II szkół branżowych I stopnia.

 

Uczestnicy konkursu zostaną wyłonieni w procesie rekrutacji. Ich zadaniem będzie przygotowanie i realizacja działań, które opierają się o wiedzę i umiejętności zdobyte podczas szkoleń prowadzonych przez partnerów projektu oraz opracowanie modelu pracy profilaktycznej na terenie swojej szkoły.

 

Udział Państwa szkoły w projekcie będzie wymagał:

- złożenia deklaracji uczestnictwa w projekcie,

- wskazania pięcioosobowego zespołu koordynacyjnego wyłonionego spośród uczniów klas II i III liceum ogólnokształcącego, klas II – IV technikum, klas I i II szkół branżowych I stopnia,

- wskazania Nauczyciela – Opiekuna, który będzie wspierał i monitorował uczniów w realizacji zadań,

- przekazanie dokumentacji rekrutacyjnej do organizatora w postaci podpisanych wydruków oraz drogą elektroniczną na adres organizatora.

 

Realizacja projektu na terenie szkoły powinna opierać się na współpracy
między uczniami. Uczestnicy będą koncentrować się na problematyce czynników chroniących zdrowie i sprzyjających budowaniu zasobów wewnętrznych, analizie i wykorzystaniu informacji pozyskanych w trakcie warsztatów. Efekty uzyskane w działaniach projektowych powinny być zaprezentowane społeczności szkolnej. Wszystkie prezentacje będą brały udział w konkursie, w którym przewidziano nagrody dla uczniów i Nauczyciela – Opiekuna.

 

Zainteresowane projektem szkoły proszone są o złożenie deklaracji uczestnictwa na adres ogarniamzycie@poradnia2krakow.pl  
z wykorzystaniem załączonego druku - termin: do 20 listopada 2023 r.

 

#OGARNIAM ŻYCIE

Tel: +48797016981

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Kasperowska
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2023-11-07
Data aktualizacji: 2023-11-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź