Aktualności

Ile Kraków wydaje na edukację?

W Krakowie z roku na rok rosną wydatki na edukację. Subwencja oświatowa, czyli środki, którymi władza centralna zasila gminny budżet edukacyjny, nie pokrywa w całości wydatków w tej sferze. Aby zrealizować wszystkie zadania oświatowe, Kraków dokłada ze swojego budżetu znaczne środki. W 2018 r. miasto wygospodarowało z własnej kieszeni aż 661 mln zł.

Kraków zyskuje nową scenę teatralną

W czwartek, 19 września wbito symboliczną łopatę pod budowę nowej siedziby Teatru KTO. Inwestycja w dawnym kinie Wrzos ma być zrealizowana do końca 2020 r.

Piotr Trojański najlepszym kierowcą autobusu

Najlepszym kierowcą autobusu w 19. edycji konkursu „Bezpieczna jazda komunikacją miejską”, który odbył się w czwartek, 19 września, na terenie zajezdni autobusowej Wola Duchacka, został Piotr Trojański. To on najlepiej poradził sobie z testem i zadaniami praktycznymi, zdobywając najwięcej punktów. Kolejne miejsca na podium zajęły kobiety – Aneta Kańska i Agnieszka Herdzina.

Ulice Królewska, Podchorążych i Bronowicka jak nowe

Droga i torowisko prowadzące do Bronowic zostały już odebrane przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Jednak prace jeszcze się nie zakończyły. Arterie odzyskały dawną świetność, wykonawca na zakończenie wszystkich prac zgodnie z umową ma jeszcze trzy dni.

Od 22 września zmiany dla pojazdów zaopatrzenia

Od niedzieli, 22 września ograniczeniu ulegnie czas, w którym pojazdy zaopatrzenia będą mogły wjechać do centrum Krakowa. Samochody dostawców będą mogły poruszać się uliczkami wewnątrz pierwszej obwodnicy do godz. 9.30.

Ósmoklasisto, zdałeś egzamin na 100%? Należy ci się nagroda!

W tym roku po raz pierwszy od wielu lat odbył się egzamin ósmoklasisty. Krakowscy uczniowie bardzo dobrze sprostali temu wyzwaniu, a wśród nich znaleźli się nawet tacy, którzy osiągnęli najwyższe możliwe wyniki – 100 proc. z każdego przedmiotu. Z myślą o nich miasto Kraków zdecydowało się na włączenie do Krakowskiego Programu Wspierania Uzdolnionych Uczniów nagrody „Ósmoklasista 100%”. Wnioski można składać do poniedziałku, 30 września.

Gdzie i w jaki sposób zagłosujesz w budżecie obywatelskim?

Zbliża się termin głosowania w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Wyboru zadań będzie można dokonać przez Internet – za pośrednictwem platformy www.budzet.krakow.pl lub tradycyjnie, w punktach do głosowania.

Remont torowiska na ul. Doktora Twardego

W poniedziałek i wtorek, 23 i 24 września, prowadzone będą prace serwisowe na torowisku na ulicy Doktora Twardego. W związku z tym od godz. 21.45 do końca każdego dnia wyłączony będzie ruch tramwajowy na odcinku „Dworzec Towarowy” – „Krowodrza Górka”.

Nowe zasady reklam wyborczych

Zarząd Dróg Miasta Krakowa po doświadczeniach wcześniejszych kampanii wyborczych, postanowił całkowicie zmienić zasady udostępniania przestrzeni miejskiej dla tego rodzaju potrzeb.

Od niedzieli zmiany na Kazimierzu

W związku ze zmianami w strefie płatnego parkowania i powstaniem śródmiejskiej strefy płatnego parkowania w Krakowie m.in. na terenie Kazimierza, 22 września, miasto zastąpi Strefę Czystego Transportu nową Strefą Ograniczonego Ruchu.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA