Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zespół Szkół Łączności

Portal Edukacyjny

Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie

TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI NR 14

www.tl.krakow.pl

Szkoła oferuje w roku szkolnym 2021/2022 kierunki kształcenia:

  1. Technik elektronik
  2. Technik informatyk
  3. Technik programista
  4. Technik teleinformatyk

Szczegóły na temat wiedzy i umiejętności, jakie zdobędzie uczeń podczas procesu kształcenia, znajdziesz na stronie https://tl.krakow.pl/kierunki_ksztalcenia/

Zespół Szkół Łączności cieszy się od lat zasłużoną popularnością wśród uczniów i ich rodziców, ponieważ oferuje atrakcyjne kierunki kształcenia, których absolwenci są poszukiwani na rynku pracy.

Dla uczniów zamieszkałych poza Krakowem możliwe jest zakwaterowanie w internacie https://tl.krakow.pl/o_szkole/miejsca/internat/

Grono pedagogiczne ma świadomość, że nauczyciel powinien być przewodnikiem młodzieży w poszukiwaniu wiedzy, rozwijać jej dociekliwość poznawczą oraz przygotować uczniów do samokształcenia, uczestnictwa w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym.

Technikum Łączności otrzymało tytuły: „Szkoła z klasą”, „Szkoła z Pasją” „Inspirator Kariery, „Szkoła w Chmurze Microsoft” oraz dwukrotnie Nagrodę Jakości Nauczania „Sapere Auso”.

 

Wyniki egzaminów maturalnych, zawodowych, sukcesy w olimpiadach przedmiotowych oraz najwyższy w Małopolsce wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej, od lat gwarantuje szkole miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół zawodowych ogłaszanych w ogólnopolskich rankingach. Pozycja szkoły na mapie edukacyjnej Krakowa odzwierciedla renomę Zespołu Szkół Łączności – jako szkoły dobrze przygotowującej młodzież do wejścia w dorosłość.

Kształcenie zawodowe realizowane jest w pracowniach i laboratoriach specjalistycznych, gdzie uczniowie mają możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami elektroniki, telekomunikacji, teleinformatyki, automatyki oraz mogą praktycznie zweryfikować swoje wiadomości i umiejętności. Szkoła posiada 31 pracowni specjalistycznych, w tym m.in. studio telewizyjne, pracownię światłowodową i dwie sale informatyczne wyposażone w komputery typu MAC.

Istotną częścią zdobycia kwalifikacji są praktyki zawodowe realizowane w renomowanych firmach branży informatyczno-elektronicznej, takich jak:  IBM, ABB, CISCO, NOKIA, Aptiv, Eltel, Teltech, Emitel, Berrylife i wielu innych.

Praktyki zagraniczne dają naszym uczniom możliwość rozwoju, poszerzenia horyzontów i zastosowania w praktyce zawodowego języka niemieckiego i angielskiego.

Nasze szkoły partnerskie to:

  • Werner von Siemens-Schule we Frankfurcie nad Menem
  • Střední škola teleinformatiky w Ostravie
  • Львівський коледж зв'язку Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій czyli College Informacyjno-Telekomunikacyjnych Technologii we Lwowie
  • Instytut Technologiczny w Xuzhou – Chiny

Technikum  Łączności  współpracuje nie tylko z firmami z branż, w których kształci, lecz także z Krakowskim Parkiem Technologicznym, Fundacją Instytut Mikromakro i  wyższymi uczelniami.

Szkoła prowadzi zajęcia dodatkowe w ramach kół zainteresowań i aktywności sportowej, organizuje cykliczne turnieje szachowe i mistrzostwa spinningowe. Firma ABB oferuje możliwość udziału w kole naukowym, gdzie młodzi ludzie otrzymują wsparcie merytoryczne i możliwość realizowania własnych projektów.

Koło modelarskie, chór „Łącznik”, koło promocji szkoły, koło turystyczne, koło gier fabularnych – to tylko niektóre
z możliwości rozwijania swoich zainteresowań i pasji. https://tl.krakow.pl/o_szkole/zajecia_dodatkowe/kola_zainteresowan/

Na terenie placówki działa Ośrodek Szkolenia Kierowców i Szkolny Ośrodek Kariery. Realizujemy zajęcia z fizyki
i elektroniki w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, oferujemy staże wakacyjne oraz  kursy i szkolenia dla uczniów w ramach projektu Centrów Kompetencji Zawodowych.

Od 2007 roku organizujemy Międzyszkolny Festiwal Informatyczny „Projekt na szóstkę”, który daje szansę młodym informatykom na zaprezentowanie swoich projektów, zdobywanie cennych nagród i kontakt z przedstawicielami wiodących firm na rynku IT - http://fi.tl.krakow.pl/

Warto wspomnieć, że troje absolwentów ZSŁ znalazło się na prestiżowej liście plebiscytu FORBES „25 under 25”
w kategorii „Nowe Technologie”: pierwszy z nich – za opracowanie własnego języka programowania „Elchemy” oraz stworzenie startupów CloudCab, Man La Mode i Neon Tree Solutions, a drugi – za wdrożenie innowacyjnego systemu zarządzania dla żłobków i przedszkoli „LiveKid” ; w tym roku nasza absolwentka została wyróżniona za stworzenie starupu.

Dlaczego warto wybrać „Łączność”?

Z wielu powodów. Staramy się uczyć na najwyższym poziomie. Stawiamy wymagania uczniom, ale też sobie. Kładziemy nacisk na dyscyplinę i systematyczność. Wymagamy i jednocześnie stwarzamy szanse na rozwój. Szkoła zapewnia uczniom wysoki poziom bezpieczeństwa. Panuje dobra atmosfera, sprzyjająca rozwijaniu indywidualnych uzdolnień
i pasji. W zakresie możliwym do realizacji w szkole, staramy się każdego traktować indywidualnie. Wiemy też, że nauka nie może ograniczać się wyłącznie do zdobywania wiedzy w trakcie zajęć lekcyjnych. Dlatego dużą wagę przykładamy do stworzenia młodzieży szansy rozwoju w wielu innych kierunkach: sportowych, muzycznych, itp. Nauczyciele starają się uwrażliwić młodzież na potrzeby innych. Uczniowie licznie biorą udział w akcjach krwiodawstwa, „Szlachetnej Paczce” czy pomocy dla dzieci z hospicjum  Alma Spei. Oryginalnym pomysłem szkolnego koła wolontariatu jest „Cukiernia pod spalonym rezystorem”, która cieszy się ogromnym powodzeniem, uzyskane fundusze przekazywane są na potrzeby wychowanków Domu Małego Dziecka Fundacji Ruperta Meyera w Krakowie.

Ta szkoła zostaje w pamięci i w sercu wielu absolwentów i pracowników.

ZSL_szymon_kurdziel_big.jpg   kolo prmocji   IMG 1

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Kasperowska
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-06-10
Data aktualizacji: 2021-06-10
Powrót