górne tło

Zaproszenie na konferencję: Edukacja do późnej dorosłości - 11 -12 grudnia 2017

Zaproszenie

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół i Nauczyciele,  

   Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa w imieniu Pana Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego na drugą już konferencję związaną z realizacją w krakowskich szkołach, przedszkolach,  domach kultury i bursach  programu „Edukacja do starości”.

Program jest odpowiedzią miasta na wyzwania demograficzne i społeczne, jest przyczynkiem do budowania takich  postaw dzieci i młodzieży, które sprawią, że ich starość – pomimo zmieniających się dynamicznie warunków zewnętrznych – będzie mogła być czasem pełnym radości, satysfakcji, dobrego samopoczucia i wysokiej samooceny. Dobrostan seniorów przyszłości wymaga naszej troski już dzisiaj.

Dotychczasowa realizacja programu edukacji do starości budzi nadzieję na lepsze rozumienie się przedstawicieli pokoleń, łamanie stereotypów dotyczących przedstawicieli poszczególnych generacji
 a także łagodzenie obyczajów.    

Konferencja zgodnie z terminami obowiązującymi w psychologii rozwojowej nosi tytuł „Edukacja do później dorosłości”, a jej uczestnikami będą dyrektorzy szkół, nauczyciele, studenci, uczniowie
 i urzędnicy.

Celem konferencji jest popularyzowanie wiedzy o późnej dorosłości, wypracowanie rekomendacji dla miejskich działań w zakresie edukacji do starości oraz promowanie dobrych praktyk w zakresie problematyki programu.    

Wypełniony formularz zgłoszeniowy (decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona) prosimy przesłać na adres Piotr.Brydniak@um.krakow.pl wpisując w temacie wiadomości „Konferencja – zgłoszenie” do 04 grudnia 2017 r.

Z wiarą na liczny Państwa udział w konferencji.

 

Załączniki:

1.Formularz .

2. Zaproszenie.

 

 

Anna Okońska-Walkowicz 

Doradca Prezydenta Miasta Krakowa

ds. Polityki Senioralnej