górne tło

„Kocham Kraków - podróż przez historię wehikułem czasu” - konkurs na projekt edukacyjny

Specjalistyczna Poradnia Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Krakowie serdecznie zaprasza nauczycieli 5-6 latków oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej z Gminy Miejskiej Kraków do udziału w konkursie. Zapisy będą trwać do 15 lutego br. Szczegóły w załączeniu.

Powrót uczniów do szkoły po wielomiesięcznym zdalnym nauczaniu stanowi dla nauczycieli nie lada wyzwanie. Rozpoczął się czas intensywnej reedukacji, powtarzania i utrwalania niezbędnych wiadomości i umiejętności. Realizacja ćwiczeń jest znacznie utrudniona. Dlatego proponujemy nauczycielom udział w projekcie edukacyjnym, dzięki któremu, realizując działania projektowe, nauczyciel zyska swobodę w  doborze treści oraz będzie mógł kształcić konkretne kompetencje  uczniów, niezbędne do dalszej edukacji.  Nauczyciele z przedszkoli będą mogli w sposób niekonwencjonalny wdrażać założenia podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcić kompetencje kluczowe u dzieci.

W projekcie może wziąć udział jedna grupa z danego przedszkola oraz jedna klasa ze szkoły podstawowej. Rywalizacja będzie się odbywać w dwóch grupach wiekowych: 5-6 latkowie – I grupa, uczniowie klas I-III SP – II grupa.

Czas realizacji działań projektowych – od 15 lutego do 15 czerwca 2021 r.  Prezentacja osiągnięć nastąpi w formie hybrydowej – stacjonarna wystawa i prezentacja filmów, zdjęć na stronie internetowej Poradni oraz stronach internetowych zaangażowanych przedszkoli i szkół w pierwszej połowie czerwca 2021 roku.

Zapisy będą trwać do 15 lutego 2021 roku (formularz zgłoszenia w załączniku – prosimy równocześnie o podpisanie zgód na przetwarzanie danych osobowych!).

Projekt edukacyjny będzie realizowany we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną na ul. Rajskiej oraz z udziałem przewodników po Krakowie zrzeszonych w Przewodnickim Stowarzyszeniu Oświatowym „ Zamek Królewski w Krakowie”.

Ogólne założenia projektowe odnajdziecie Państwo w załączonym Schemacie projektu. Projekt jest tak pomyślany, aby w maksymalnym zakresie dać nauczycielom możliwość swobodnego i kreatywnego realizowania działań wymyślonych przez siebie.

Co zyskuje nauczyciel:

  1. Podniesienie własnych kompetencji poprzez zapoznanie się z metodyką zuchową oraz wykonywaniem lapbook-ów– szkolenia przewidziane w drugiej połowie lutego.
  2. Opiekę i wsparcie przewodnika po Krakowie przez cały czas trwania projektu.
  3. Udział dzieci/uczniów w bezpłatnym szkoleniu organizowanym przez Wojewódzką Biblioteką Publiczną
  4. Wymianę doświadczeń w sieci współpracy i samokształcenia, stałe wsparcie pomysłodawcy i koordynatora p. Renaty Flis.

Odpowiedzi na pytania w kwestii konkursu udziela: Renata Flis, tel.502842481, flis@owpp.pl

 

Dla uczestników projektu przewidziano wysokie nagrody, zarówno dla nauczycieli jak i grupy przedszkolnej i uczniów klasy I –III szkoły podstawowej.  

Projekt edukacyjny został w całości sfinansowany przez Wydział Edukacji Miasta Krakowa
w ramach wspomagania rozwoju szkół w Gminie miejskiej Kraków.

 

Załączniki: