IV FESTIWAL INICJATYW TWÓRCZYCH DZIECI I MŁODZIEŻY AKCJA – KREACJA

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Festiwalu Akcja - Kreacja.

IV FESTIWAL INICJATYW TWÓRCZYCH DZIECI I MŁODZIEŻY AKCJA – KREACJA
Fot. Portal Edukacyjny

IV FESTIWAL INICJATYW TWÓRCZYCH DZIECI I MŁODZIEŻY AKCJA – KREACJA

„Wizjoner - Witkacy”

Styczeń – czerwiec 2020

 

Już po raz czwarty Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Festiwalu Akcja - Kreacja, którego ideą jest angażowanie młodych ludzi do twórczego podejmowania ważnych i aktualnych tematów, takich jak np. zdrowy styl życia, rozwój  technologii i jego społeczne skutki, moda w kontekście wizerunku i wyrażania tożsamości, miasto i nasze otoczenie. W tym roku jeszcze bardziej podwyższamy poprzeczkę zapraszając do zmierzenia się z wybitną osobowością ubiegłego wieku, jaką był  Witkacy.

 

Niewielu jest w polskiej sztuce tak wszechstronnych i tak wymykających się jednoznacznej ocenie artystów. Witkacy ma wiele twarzy, znacznie więcej niż na słynnej fotografii "Autoportret pięciokrotny". Malarz, rysownik, powieściopisarz, dramaturg, teoretyk sztuki, filozof, fotografik, ale też zgrywus, dziwak, ekscentryk, prześmiewca. Postać dla jednych groteskowa, dla innych głęboko tragiczna. Człowiek, u którego zatarła się granica między życiem a sztuką. Choć od śmierci Witkacego minęło już 80 lat jego osoba i twórczość wciąż zachwycają i inspirują. Zapraszamy Was do wspólnego projektu! Odkryjcie na nowo tego wszechstronnego twórcę i pokażcie światu swoją wizję!

 

Jak co roku, głównym punktem Festiwalu jest konkurs adresowany do dzieci i młodzieży. Uczestnicy będą mogli zgłaszać prace w kategoriach: film, fotografia i praca plastyczna. Prace konkursowe mogą wykonać samodzielnie, w klasach szkolnych, w zespołach rodzinnych lub podczas warsztatów organizowanych przez SCKM w trakcie trwania festiwalu. Oczywiście nie zabraknie całorocznych wydarzeń, takich jak warsztaty, wystawy oraz inne spotkania twórcze. Tradycyjnie na zakończenie, tj. podczas Finału Festiwalu odbędą się spektakle, pokazy, wystawa i - najważniejsze - ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród.

 

Chętnym, którzy chcieliby doskonalić swoje umiejętności zapraszamy na spotkania z artystami,  prelekcje, wykłady oraz warsztaty, podczas których zostaną wykonane prace konkursowe. Istnieje możliwość rezerwacji warsztatów dla grup zorganizowanych (termin do ustalenia telefonicznie: 12 430 50 90 lub mailowo: festiwal.akcja.kreacja@gmail.com).

 

Program Festiwalu:

I - IV 2020 - Zgłoszenia prac na Konkurs dla dzieci i młodzieży oraz dla zespołów

I 2020 - “Autoportret wielokrotny”. Otwarte warsztaty fotograficzne
II 2020 - “Czysta forma”. Otwarte warsztaty animacji poklatkowej
II 2020 - “Gęba ludzka mnie interesuje”. Otwarte warsztaty fotograficzne
III 2020 - “Firma Portretowa”. Otwarte warsztaty plastyczne
IV - V 2020 - Wystawa  w Galerii Atelier II

 

9 - 10  VI 2020 - Finał Festiwalu:

- Podsumowanie Konkursu. Wręczenie nagród i przegląd prac nagrodzonych

- Pokazy tańca (Marta Mueck, Kasia Pamuła)

- Projekcje filmów

- Wernisaż wystawy prac laureatów

 

 

REGULAMIN FESTIWALU INICJATYW TWÓRCZYCH DZIECI I MŁODZIEŻY AKCJA – KREACJA

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Kasperowska
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY