Konferencja edukacyjna - Jak rozmawiać o Sprawiedliwych? Zapisy do 10.10.

Szanowni Państwo,

W dniach 25-27 października w Muzeum POLIN odbędzie się międzynarodowa konferencja dla nauczycieli, edukatorów, osób pracujących z młodzieżą, pt.: „Jak rozmawiać o Sprawiedliwych? Reprezentacje w kulturze, znaczenie w edukacji”. Konferencja poświęcona jest nauczaniu o pomocy Żydom podczas II wojny światowej.

Konferencja edukacyjna - Jak rozmawiać o Sprawiedliwych? Zapisy do 10.10.
Fot. Portal Edukacyjny

Zgłoszenia przyjmujemy do 10.10 Formularz rejestracyjny >>

Na program składają się wykłady, dyskusje i warsztaty. Sesje będą prowadzone zarówno przez badaczy Zagłady, jak i nauczycieli oraz edukatorów zajmujących się tą tematyką.

Szczegółowy program konferencji

Pierwszego dnia konferencji jako pierwsi w Polsce zaprezentujemy nowe narzędzie edukacyjne - interaktywną relację Świadka. Zobaczycie, jak została stworzona ta technologia i na czym polega rozmowa ze Świadkiem. To doskonałe narzędzie do pracy z młodzieżą. Narzędzie zostało opracowane przez USC Shoah Foundation – fundację, której założycielem był Steven Spielberg.

Jak kształtuje się współczesny dyskurs o Sprawiedliwych? Jak rozmawiać z uczniami na trudne tematy? Kiedy i jak zacząć edukację o Sprawiedliwych? Jak z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych kształtować postawy? Podczas drugiego i trzeciego dnia międzynarodowej konferencji uczestnicy wezmą udziału w warsztatach poruszających te zagadnienia.

 

Wśród zaproszonych specjalistów znajdą się m.in. dr Stephen D. Smith – dyrektor wykonawczy USC Shoah Foundation oraz przewodniczący UNESCO ds. edukacji o ludobójstwie; Stanlee Stahl – wiceprezes Żydowskiej Fundacji na rzecz Sprawiedliwych, dr Piotr Forecki – wykładowca w Zakładzie Kultury Politycznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, dr Agnieszka Haska – naukowczyni z Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS Polskiej Akademii Nauk.

 

Więcej informacji o konferencji na stronie Muzeum POLIN: http://www.polin.pl/pl/wydarzenie/miedzynarodowa-konferencja-jak-rozmawiac-o-sprawiedliwych

 

Załącznik -zdjęcie

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
ul. Anielewicza 6, 00-157 Warszawa
tel. +48 22 47 10 300, fax: +48 22 47 10 398
www.polin.pl

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA DZIKIEWICZ-ROŻNIATOWSKA
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY