Zaproszenie do udziału w ogólnopolskim bezpłatnym projekcie TU NIE CHODZI O JEDZENIE

TU NIE CHODZI O JEDZENIE to program, którego celem jest przełamanie stereotypów oraz uświadomienie otoczenia, że zaburzenia odżywiania to choroba, którą się leczy, a powrót do zdrowia jest możliwy.

Zaproszenie do udziału w ogólnopolskim bezpłatnym projekcie TU NIE CHODZI O JEDZENIE
Fot. Portal Edukacyjny

Szanowni Państwo,

zapraszamy szkoły ponadgimnazjalne  do udziału w ogólnopolskim projekcie TU NIE CHODZI O JEDZENIE, dofinansowanym ze środków Narodowego Programu Zdrowia i realizowanym we współpracy z Ministerstwem Zdrowia. 

 

Nadwaga, otyłość, bulimia, anoreksja to zaburzenia odżywiania, które dotykają coraz szerszej grupy ludzi, szczególnie młodych, w okresie dorastania.

 

Zaproszenie do udziału w projekcie kierujemy do szkół ponadgimnazjalnych z Krakowa - uczniów, grona pedagogicznego oraz rodziców. Przygotowaliśmy warsztaty profilaktyczne, szkolenie ze specjalistami i bogate materiały edukacyjne, które pozwolą w sposób przystępny i systemowy zapoznać się z problematyką zaburzeń odżywiania. Udział w projekcie stanowi ważny element wsparcia uczniów w zakresie zdrowia fizycznego, psychicznego oraz społecznego, co wpisuje się w ideę szkolnych programów profilaktyki.

 

Co oferujemy szkole?

 

1.10 warsztatów profilaktycznych na temat zaburzeń odżywiania dla uczniów z 10 klas (każdy warsztat trwa dwie godziny lekcyjne 2 x 45 min.)

2. Warsztat dla grona pedagogicznego, pt. “Rozpoznawanie i wczesna interwencja w zaburzeniach odżywiania” (90 min., realizacja w placówce oświatowej).

3. Pakiet edukacyjny dla szkoły, który zawiera: konspekty zajęć profilaktycznych dla uczniów nt. zaburzeń odżywiania oraz umiejętności miękkich; materiały promocyjno-edukacyjne: plakaty, ulotki dla uczniów, grona pedagogicznego, rodziców; elektroniczne broszury edukacyjne: dla uczniów, nauczycieli, rodziców; filmy edukacyjne z udziałem specjalistów (psycholog, psychoterapeuci, dietetyk, psychiatra, coach) oraz animacje edukacyjne.

 

Udział w projekcie jest bezpłatny. Zajęcia będę realizowane w okresie październik-grudzień 2017 r. po wcześniejszym ustaleniu dogodnych terminów. Warsztaty profilaktyczne dla uczniów oraz warsztat dla grona pedagogicznego poprowadzą wykwalifikowani i doświadczeni psycholodzy.

 

Aby zgłosić szkołę do projektu, wystarczy wejść na stronę TU NIE CHODZI O JEDZENIE i wypełnić formularz zgłoszeniowy. O zakwalifikowaniu danej szkoły do projektu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zadanie finansowane jest ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

 

Organizatorem zadania jest Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania, działające w ramach Fundacji Europejskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych im. prof. Kazimierza Twardowskiego

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy pod adresem justyna@tuniechodzio.pl lub telefoniczny (nr tel. 694 018 138).

 

Pozdrawiam.

Justyna Pater

-

Justyna Pater

koordynator ds. współpracy z placówkami oświatowymi 

e-mail: justyna@tuniechodzio.pl

www.tuniechodzio.pl

 

Załącznik:

1. Pismo

Pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA DZIKIEWICZ-ROŻNIATOWSKA
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY