Akcja CzytajPL dla szkół

Akcja „Upoluj swoją książkę”

Akcja CzytajPL dla szkół
Fot. Portal Edukacyjny

W związku z listopadowym projektem czytelniczym CzytajPL, organizowanym przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i platformę Woblink.com pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej  zapraszamy  szkoły średnie do udziału w akcji „Upoluj swoją książkę”.

Projekt CzytajPL, zapoczątkowany w Krakowie dwa lata temu, posiada już zasięg ogólnopolski i co roku spotyka się z ogromnym zainteresowaniem czytelników.

W dniach 2–30 listopada br. odbędzie się pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę”, dzięki któremu uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Honorowy Patronat nad nim objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do pilotażowej odsłony akcji zapraszamy 1000 szkół średnich. Udział w niej nie wiąże się z żadnymi kosztami, a o przystąpieniu do akcji decyduje kolejność zgłoszeń.

 

W ramach projektu do szkół trafią specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Projekt zostanie wsparty szeroką kampanią promocyjną, mającą kreować modę na czytanie. Zaprosimy do niej najpopularniejszych polskich youtuberów. Zaplanowaliśmy również konkursy, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody dla uczniów oraz ich szkół.

 

Aby zgłosić szkołę do akcji, należy do dnia 10 października wypełnić formularz pod adresem szkoly.czytajpl.pl. Na adres każdej szkoły prześlemy trzy plakaty, które należy umieścić w widocznym, ogólnodostępnym miejscu, tak aby wszyscy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w akcji. Materiały zostaną zaadresowane na nazwisko wskazanego w formularzu koordynatora akcji w danej szkole (np. nauczyciel lub bibliotekarz).

 

Odsłona akcji w szkołach jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com, które z ogromnym sukcesem od czterech lat realizują ogólnopolską, promującą czytelnictwo akcję „Czytaj PL”, obejmującą dotychczas swoim zasięgiem kilkanaście największych polskich miast. Akcja „Czytaj PL” jest jednym z elementów programu „Kraków Miasto Literatury UNESCO”, za którego realizację odpowiada Krakowskie Biuro Festiwalowe.

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w naszej akcji.

Pytania związane z projektem można kierować na adres:

g.dul@instytutksiazki.pl.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA DZIKIEWICZ-ROŻNIATOWSKA
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY