Zaproszenie do udziału w konkursie EkoModel

Fundacja Banku Ochrony Środowiska ogłasza konkurs modelarski polegający na wykonaniu modelu EKO instalacji dla domu jedno - lub wielorodzinnego.

Zaproszenie do udziału w konkursie EkoModel
Fot. Portal Edukacyjny

Zadaniem w tej edycji, jest przedstawienie przydomowej oczyszczalni ścieków. Konkurs adresowany jest do wszystkich środowisk zainteresowanych twórczością modelarską, którym bliskie są tematy ekologiczne.

Fundacja Banku Ochrony Środowiska chce zainteresować tematem uczniów szkół wszystkich szczebli, podopiecznych domów kultury i warsztatów terapii zajęciowej oraz wszystkie osoby korzystające z usług instytucji samorządowych. Udział w konkursie to świetna okazja do poszerzenia wiedzy i rozwinięcia pasji przy wykonywaniu modeli. Organizatorom szczególnie zależy na zainteresowaniu tematem osób ze środowisk wykluczonych. Wcześniejsza edycja konkursu pokazała, że wśród takich osób kryją się prawdziwe talenty.


Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest często koniecznością w obliczu braku możliwości podłączenia do miejskiej kanalizacji. Przygotowany model powinien mieć poglądowy charakter i prezentować przydomową oczyszczalnię, którą można zainstalować nawet we własnym domu. FBOŚ zależy na modelach, które nie tylko przedstawiają klarowną koncepcję idei takiej oczyszczalni, ale mają również wartość estetyczną. Jury weźmie pod uwagę czytelność koncepcji zagospodarowania terenu wokół domu.

Do zdobycia są wartościowe nagrody, a zwycięskie makiety będą opisane danymi autora i szeroko eksponowane w celach edukacyjnych.


Zainteresowane osoby i instytucje mogą zgłosić swój udział do końca września poprzez rejestrację polegającą na wypełnieniu formularza na stronie:
http://ekomodel.fundacjabos.pl/index.php?m=rej

Więcej o konkursie na stronie: http://ekomodel.fundacjabos.pl/index.php?m=ho

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MAGDALENA WILK
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY