200 urządzeń połączą w łańcuch - UJ zaprasza na finał Eksperymentu Łańcuchowego info dla mediów

Wydarzenie jest bezpłatne

200 urządzeń połączą w łańcuch - UJ zaprasza na finał Eksperymentu Łańcuchowego info dla mediów
Fot. Portal Edukacyjny

Dzień dobry,

W sobotę, 27 maja, ponad 1 000 osób z całej Polski przyjedzie do Krakowa, aby zaprezentować publiczności i jury skomplikowane urządzenia, nad którymi pracowali przez ostatnie kilka miesięcy. Maszyny zostaną połączone w łańcuch i kolejno uruchamiane w celu przetransportowania metalowej kulki. Finał V edycji „Eksperymentu Łańcuchowego” to wyjątkowe widowisko, które zainteresuje nie tylko amatorów fizyki.

Wydarzenie jest bezpłatne, a na widzów czekają liczne pokazy, interaktywne doświadczenia i wykłady popularnonaukowe. Będzie można m.in. przebiec się po cieczy nienewtonowskiej, zbudować most, tak jak robił to sam Leonardo da Vinci czy stworzyć przestrzenny model naczyń krwionośnych przy pomocy drukarki 3D.

Zachęcam do zapoznania się z załączonymi materiałami na temat wydarzenia, którego celem jest "odczarowanie" nauki fizyki i pokazanie jej od ciekawszej strony niż w tradycyjnym nauczaniu.

Gorąco zapraszam też do osobistego udziału w wydarzeniu. Warto być na miejscu już o godz. 11:15, kiedy to łańcuch zostanie po raz pierwszy uruchomiony. Wręczenie nagród odbędzie się o godz. 15:00.

Więcej informacji:

Filmowa zapowiedź wydarzenia: https://youtu.be/yBnprtPRPY0

Strona wydarzenia na FB: http://bit.ly/2qZRg2J

Zdjęcia z poprzedniej edycji (do wykorzystania): https://www.facebook.com/pg/EksperymentLancuchowy/photos/?tab=album&album_id=570828339745948

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt ze mną, a w dniu finału z Przemysławem Pawlusiem: przemek@openmedia.pl, tel. 608 642 583

 

Załączniki:

1. Pismo.

2. Zdjęcie1.

3.Zdjęcie 2.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Aleksandra Burak

--

Aleksandra Burak

 

Open Media

ul. Obozowa 42a/2

30-383 Kraków

tel. 12/260 91 66

kom. 664 716 024

www.openmedia.pl

Pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA DZIKIEWICZ-ROŻNIATOWSKA
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY