Informacja o bezpłatnym szkoleniu dla pedagogów, logopedów oraz o konsultacji dla osób jąkających

Klinika Leczenia Jąkania zaprasza na spotkanie z cyklu „ POROZMAWIAJMY O JĄKANIU”. 

Informacja o bezpłatnym szkoleniu dla pedagogów, logopedów oraz o konsultacji dla osób jąkających
Fot. Portal Edukacyjny

Wzorem ubiegłych edycji w programie spotkania znajdują się (bezpłatna) konsultacja neurologopedyczno - psychologiczna dla osób jąkających oraz wykład dla nauczycieli, pedagogów, psychologów, wykładowców, logopedów, studentów i innych osób zainteresowanych tematem funkcjonowania osób jąkających. Udział w spotkaniu nie wymaga wiedzy specjalistycznej.

Mówiąc o jąkaniu koniecznie musimy mówić o jąkaniu konkretnej osoby, gdyż tylko wówczas zaważymy, że jej jąkanie, które (przynajmniej) w założeniu ma być tylko „jej” problemem, wcześniej czy później staje się problem „wszystkich” osób z jej otoczenia. Przyjmując taką perspektywę zauważamy kontekst społeczny jąkania. Tematem refleksji, którymi chcemy podzielić się z uczestnikami wykładu jest właśnie otoczenie osoby jąkającej i jego wpływ na jej funkcjonowanie jako pacjenta.

Zapraszając Państwa do podjęcia tematu osób jąkających chcemy poszerzyć ogólną społeczną wiedzę na temat ich funkcjonowania w społeczeństwie. Problem jąkania w zależności od sposobu szacowania dotyczy od 1 do 5 % populacji.

 

PROGRAM DNI OTWARTYCH:


Konsultacja i wykład prowadzone będą w siedzibie Klubu Jagiellońskiego w  Krakowie, Rynek Główny 34 / Pałac Spiski w dniu 27.05.2017 w godzinach: 10:00 – 19:00
UWAGA! Aby dotrzeć do siedziby klubu proszę wejść z rynku do bramy z nr 34, przejść na podwórko (nie wchodzić do klatki w korytarzu), drzwi z prawej strony, następnie proszę wejść na III piętro.
10:00 – konsultacja (bezpłatna) dla osób jąkających się
17:00 – wykład na temat: „Terapia osoby jąkającej – refleksje”

Dla udziału w badaniu diagnostycznym konieczna jest rejestracja telefoniczna pod numerem: (22) 621 39 41; 501 619 643. Udział w spotkaniu jest bezpłatny dla każdego uczestnika.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej:https://jakanie.pl/27-05-2017-dni-otwarte-kliniki-leczenia-jakania-w-krakowi/  oraz na plakacie.

 

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: BEATA BATKO
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY