Ogłoszenia

Zaproszenie do udziału w konkursie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

Szanowni Państwo,

Ponownie serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w konkursie - "Wczujmy się w klimat - adaptacja do zmian klimatu wokół nas". Przypominamy, że na zgłoszenia czekamy do 20 listopada 2018 roku!

zaproszenie dla szkół w związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych,

Konsultacje projektu Wieloletniego Programu Współpracy Gminy Miejskiej Kraków z Organizacjami Pozarządowymi na lata 2019-2022

Szanowni Państwo,

Biuro Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych informuje o ogłoszeniu konsultacji projektu Wieloletniego Programu Współpracy Gminy Miejskiej Kraków z Organizacjami Pozarządowymi na lata 2019-2022.

Szkolenie dla dyrektorów samorządowych jednostek oświatowych, w tym nowo powołanych dyrektorów szkół i placówek, którzy objęli stanowisko z dniem 1 września 2018 r.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Samorządowych Szkół i Placówek prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków.

 

Serdecznie zapraszam do udziału w kolejnym szkoleniu z zakresu ewakuacji i ratownictwa podczas pożarów oraz innych miejscowych zagrożeń.

Nabór wniosków w ramach XII edycji akcji społecznej „Podzielmy się ciepłem”

Szanowni Państwo,

Biuro Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych informuje o ogłoszeniu naboru wniosków w ramach XII edycji akcji społecznej „Podzielmy się ciepłem”, której celem jest wsparcie organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą osobom potrzebującym, m.in. ubogim, chorym, niepełnosprawnym, seniorom, kombatantom, osobom wykluczonym społecznie.

KRAKÓW SWOIM NAUCZYCIELOM 2018 - życzenia Prezydenta Miasta

Szanowni Państwo Nauczyciele i Wychowawcy,

Zbliżający się dzień  Komisji Edukacji Narodowej stanowi wyjątkową okazję, by wyrazić wdzięczność i słowa uznania za Państwa codzienną pracę, która pomaga młodym ludziom zrozumieć świat, znaleźć  pasję i sposób na swoje życie. Jestem głęboko przekonany, że takich – może mniej nagłośnionych – chwil doświadczają Państwo zdecydowanie częściej, w sukcesach uczniów, czy też wzruszających oznakach pamięci absolwentów.

Odpowiedzialność i kompetencja, wrażliwość i wiedza to najczęściej wymieniane atuty Nauczycieli, których z wdzięcznością wspomina się po latach. Taka ocena jest niewątpliwie wynikiem głębokiego zrozumienia szczególnej misji swojego zawodu, niezależnie od okoliczności.

II Ogólnopolski Konkurs Tłumaczeniowy Translation Master

III Liceum Ogólnokształcące we Włocławku organizuje II Ogólnopolski Konkurs Tłumaczeniowy 'Translation Master', który skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Architektura Nowej Huty w październiku

Architektura Nowej Huty poleca się w październiku

Pracownia Dziedzictwa i Tożsamości Nowej Huty Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida we współpracy z Fundacją Instytut Architektury przygotowała kolejne trzy wydarzenia w ramach projektu „Nowa Huta – architektoniczny portret miasta”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. W październiku będzie można zwiedzić dawne Kino Światowid i Szkołę Muzyczną na os. Centrum E, kościół pw. św. Maksymiliana
w Mistrzejowicach, a także Akademię Wychowania Fizycznego i Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej w Czyżynach.

Rekrutacja na szkolenia w ramach organizacji i wspomagania szkół i placówek dla nauczycieli, w tym pełniących funkcje kierownicze, zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków została zakończona.

Szanowni Państwo

Dyrektorzy Samorządowych Szkół i Placówek

 

Uprzejmie informuję, że rekrutacja szkolenia w ramach organizacji i wspomagania szkół i placówek dla nauczycieli, w tym pełniących funkcje kierownicze, zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków została zakończona.

Konferencja edukacyjna - Jak rozmawiać o Sprawiedliwych? Zapisy do 10.10.

Szanowni Państwo,

W dniach 25-27 października w Muzeum POLIN odbędzie się międzynarodowa konferencja dla nauczycieli, edukatorów, osób pracujących z młodzieżą, pt.: „Jak rozmawiać o Sprawiedliwych? Reprezentacje w kulturze, znaczenie w edukacji”. Konferencja poświęcona jest nauczaniu o pomocy Żydom podczas II wojny światowej.

POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY