Ogłoszenia

Festiwal Misteria Paschalia - scenariusz lekcji języka polskiego

W załączeniu komunikat Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Komunikat w sprawie dotacji dla placówek niesamorządowych

Nawiązując do nieprawdziwych informacji pojawiających się w mediach dotyczących zmniejszenia stawek dotacji dla niesamorządowych placówek wychowania przedszkolnego w Krakowie, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa zapewnia, że w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, wypłata dotacji dla placówek wychowania przedszkolnego, szkół w których realizowany jest obowiązek szkolny lub nauki oraz placówek, dokonywana jest na zasadach dotychczas obowiązujących.

#CONTRA19 - nastolatkowie w kontrze do COVID-19

Wystartowała akcja #CONTRA19. W jej ramach nastolatkowie z całej Polski mogą przyjąć szybkie wyzwania, którymi m.in. pomogą lokalnym przedsiębiorcom, osobom starszym czy zawalczą z fakenewsami. Do stanięcia w kontrze do COVID-19 zachęca młodych inicjator akcji, Fundacja Zwolnieni z Teorii. 

Aplikuj o Nagrodę im. prof. Romana Czerneckiego

W tym roku po raz trzeci zostanie przyznana Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego. To wyróżnienie dla autorów artykułów, które przyczyniają się do pogłębiania debaty o edukacji w Polsce. Podczas uroczystej gali, która odbędzie się w listopadzie zwycięzcy otrzymają statuetkę oraz nagrodę finansową. Wysokość nagrody pieniężnej w każdej kategorii wynosi 10 000 złotych.

Filantrop Krakowa A.D. 2019 - nabór wniosków przedłużony do 30 kwietnia br.

W załączeniu komunikat Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa.

Rzemiosło – Rękodzieło – Sztuka – konkurs dla krakowskich uczniów

Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie zaprasza uczniów VII i VIII klas krakowskich szkół podstawowych do uczestnictwa w konkursie „Rzemiosło – Rękodzieło – Sztuka”. W jego ramach zachęcają uczniów, których pasją jest tworzenie, do zaprezentowania dzieła własnych rąk (z dowolnej dziedziny rzemiosła czy rękodzieła).

Bank pomysłów - BO 2020

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia zaprasza do przesyłania pomysłów! Szczegóły w załączeniu.

Wynagrodzenia w oświacie będą wypłacane tak jak dotychczas

Do 10 kwietnia 2020 r. został przedłużony okres ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w całej Polsce, jednak ze znaczącą zmianą – w tym czasie nauka jest realizowana na odległość. Wciąż pojawiają się jednak wątpliwości pracowników placówek oświatowych w Krakowie dotyczące wypłaty wynagrodzeń za ten okres. Informujemy, że Miasto Kraków będzie realizować wypłaty dla nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji na dotychczasowych zasadach. Szczegółowe informacje są dostępne poniżej.

Krakowskie szkoły z szansą na dofinansowanie działań zwiększających świadomość zmian klimatu

Minister Klimatu ogłosił nabór na dofinansowanie projektów mających na celu prowadzenie przez szkoły działań podnoszących świadomość na temat  łagodzenia zmian klimatu i przystosowanie się do ich skutków. W sumie na ten cel przeznaczono ponad 6,8 mln zł, a minimalna kwota dofinansowania wynosi ponad 863 tys. zł. Zachęcamy krakowskie szkoły do aplikowania o środki na ten cel. Nabór wniosków trwa do 30 czerwca 2020 r. do godz. 15.00.

Posiłek w szkole i w domu – limity dla szkół na kwiecień 2020 r.

Poniżej komunikat Witolda Kramarza, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w sprawie programu "Posiłek w szkole i w domu" oraz limitów dla szkół na kwiecień 2020 r.

POLECAMY
POLECAMY