Ogłoszenia

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

W załączeniu pismo Zastępcy Dyrektora Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie.

Połączmy się na sport(n)owo: 5 lipca trening kolarski!

W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 5 do 14 lat. Każdy z uczestników jest zobowiązany do posiadania swojego roweru i kasku ochronnego. Ustalony został limit uczestników, który wynosi 50 osób.

Obowiązek szkolny. O czym powinni pamiętać rodzice?

Obowiązkiem szkolnym w Polsce są objęte dzieci od 7 do 18 roku życia. Jakie obowiązki związane
z uczęszczaniem dzieci do szkoły leżą po stronie rodziców? Są to m.in. konieczność zgłoszenia dziecka do szkoły, umożliwienie regularnego udziału w zajęciach, ale także stworzenie odpowiednich warunków do nauki w domu. Poniżej kilka ważnych informacji na temat tego, o czym jeszcze powinni pamiętać rodzice.

Wykonanie § 4040 na koniec okresu sprawozdawczego

Poniżej pismo Magdaleny Węgrockiej-Szwalec, Zastępcy Dyrektora Wydziału Edukacji, dotyczące wykonania § 4040 na koniec okresu sprawozdawczego

 Akcja Lato - MDK Dom Harcerza

Młodzieżowy Dom Kultury "Dom Harcerza" zaprasza na zajęcia wakacyjne - Akcja Lato.

Komunikat w sprawie uzupełnienia informacji w systemach Universo i Omikron

Poniżej komunikat skierowany do dyrektorów krakowskich samorządowych szkół podstawowych w sprawie wprowadzenia do dnia 25 czerwca 2020 r. do systemu Universo lub do systemu Omikron ocen i osiągnięć wpisanych na świadectwach ukończenia szkoły podstawowej tegorocznych absolwentów.

10 tys. miejsc w przedszkolach na czas wakacji – list prezydenta do rodziców

Pomimo rygorystycznych obostrzeń sanitarnych Miasto Kraków zapewni aż 10 tys. miejsc w przedszkolach samorządowych w czasie wakacji. Ofertę przedszkolną będą uzupełniać także zajęcia prowadzone przez młodzieżowe domy kultury. Z ostatnich informacji wynika, że do tej pory tylko 7 tys. rodziców zgłosiło chęć wysłania dzieci do przedszkoli. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski skierował list do rodziców, w którym można znaleźć szczegółowe informacje na temat funkcjonowania przedszkoli w czasie wakacji. Jest on dostępny tutaj wraz z harmonogramem przerwy wakacyjnej.

Mózg w czasie pandemii - kolejna konferencja on-line już 19 czerwca

19 czerwca w godz. 12.00-16.00 odbędzie się druga część konferencji "Mózg w czasie pandemii" organizowana przez Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi i Specjalistyczną Poradnię Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Krakowie. Wydarzenie będzie poświęcone wsparciu nauczycieli w zdalnej edukacji. Wydarzenie jest skierowane do dyrektorów oraz nauczycieli i jest bezpłatne.

Rozpoczęły się matury! Krakowskie szkoły przygotowane do egzaminów

W tym roku matury rozpoczęły się o miesiąc później niż zazwyczaj – ze względu na trwającą pandemię koronawirusa SARS-CoV-2, maturzyści pierwsze egzaminy zdają dopiero od 8 czerwca. Potrwają one przez trzy tygodnie.

Wybory prezydenckie 28 czerwca – komunikat Sekretarza Miasta Krakowa

W związku z ogłoszeniem przez Marszałka Sejmu kolejnego terminu wyborów prezydenckich, Antoni Fryczek, Sekretarz Miasta Krakowa, skierował do dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek komunikat w sprawie obsługi technicznej lokali udostępnionych na siedziby obwodowych komisji wyborczych. Z jego treścią można zapoznać się tutaj. Załączniki są dostępne poniżej.

POLECAMY
POLECAMY