górne tło

Szkoła Podstawowa nr 101 im. Hansa Christiana Andersena i Szkoła Podstawowa nr 104 im. Jana Matejki

Uwaga ! 

W tym roku również bierzemy się do pracy!

Z ogromną przyjemnością  i dużym zapałem po raz kolejny uczestniczymy  w  miejskim projekcie # Ogarniam Życie,
a to dzięki Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Krakowie oraz Wydziałowi Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, które ponownie zaprosiły szkoły do udziału w tym ciekawym przedsięwzięciu.   

Tym razem jest trochę inaczej, najpierw należy nawiązać współpracę  między szkołami. A więc zaczynamy przygodę! W drodze losowania Szkoła Podstawowa nr 101 oraz Szkoła Podstawowa nr 104 zostały partnerami. Podobnie jak rok wcześniej, konkurs polega  na wyłonieniu najbardziej oryginalnego pomysłu, który będzie odwoływać się do czynników wspierających zdrowie psychiczne i fizyczne. Nasze działanie wybrane zostało w wyniku analizy  zasobów szkół oraz środowiska lokalnego. 

W styczniu 2024 spotkaliśmy się po raz pierwszy w Szkole Podstawowej nr 101. Byli obecni uczniowie-koordynatorzy szkół oraz ich opiekunowie. Po kilkugodzinnych burzach mózgów, ciastkach i herbacie w końcu wymyśliliśmy
i wybraliśmy instytucję, z którą chcemy podjąć współpracę  w celu realizacji działania konkursowego. Podczas wspólnych uzgodnień między zespołami koordynacyjnymi szkół – partnerów zagłosowaliśmy i wypadło na Młodzieżowy Dom Kultury im. A. Bursy na osiedlu Tysiąclecia 15  w Krakowie.  

W lutym oraz marcu  zorganizowaliśmy kolejne spotkania naszych szkół. Teraz wspólnie planujemy i realizujemy ten pomysł, który jest dla nas wyjątkowym wydarzeniem. Należy podkreślić, że chcieliśmy naprawdę dobrze przygotować się do tego przedsięwzięcia. Koordynatorzy wraz z opiekunami wybrali się w odwiedziny do Młodzieżowego Domu Kultury, oczywiście po wcześniej umówionym spotkaniu. Staraliśmy się przedstawić cel  naszej wizyty oraz przybliżyć zasady konkursu. W niezwykle miłej atmosferze przedstawiliśmy nasze zasoby szkolne, to czym się interesujemy,
w czym jesteśmy dobrzy i jakie mamy pomysły. Pani dyrektor Joanna Rudkowska-Madeyska odpowiedziała na nasze potrzeby i możliwości współpracy oraz chętnie podzieliła się swoją koncepcją w celu uatrakcyjnienia wspólnego wydarzenia. Nasze pomysły  spotkały się z dużą aprobatą i zostały przyjęte do realizacji.

Pani Joanna zapoznała nas z zasadami funkcjonowania Młodzieżowego Domu Kultury, który prowadzi szeroką działalność ukierunkowaną na rozwój artystycznych zainteresowań dzieci i młodzieży, zwłaszcza edukację teatralną.  

Kolejnym naszym krokiem i wspólnym działaniem były kwietniowe warsztaty teatralne zaproponowane przez
P. Dyrektor dla uczniów SP101 & SP104, podczas których mogliśmy na prawdziwej scenie poczuć się jak aktorzy,
co w najbliższym czasie - troszkę zdradzimy - będzie nam naprawdę potrzebne. 

Spotkanie dało nam dużo pozytywnej energii, a także poczuliśmy, że robimy coś naprawdę wyjątkowego. 

Dziękujemy za to miłe przyjęcie i ogromne wsparcie. To dowód na to, że wspólnie możemy więcej:).

 

Uczniowie  SP101 & SP104