górne tło

Festiwal Nauki i Sztuki wraca po przerwie!

Od 16 do 18 maja 2024 roku odbędzie się, po 5 latach przerwy, Festiwal Nauki i Sztuki. To niekwestionowane święto Krakowskiego Ośrodka Naukowo-Akademickiego i krakowskiej nauki. Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji UMK przekazuje zaproszenie na wydarzenie.

Kraków, 13 marca 2024 roku

Szanowni Państwo,

z ogromną radością pragniemy przekazać, że decyzją Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa z roku 2023, po 5-letniej przerwie wracamy z Festiwalem Nauki i Sztuki w Krakowie, który odbędzie się już niebawem, w dniach 16-18 maja br. na poszczególnych kampusach krakowskich uczelni. Głównymi koordynatorami tegorocznego, XX Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie są: Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum w Krakowie oraz Miasto Kraków.

Hasło tegorocznej edycji to Kraków miastem nauki i sztuki, zaś jej patronem jest prof. Marian Mięsowicz.

Festiwalowi będą towarzyszyły liczne wydarzenia, wykłady, spotkania oraz pokazy, do udziału w których serdecznie wszystkich Państwa zapraszamy.

Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas liczne wydarzenia skierowane do Uczniów spotkają się z Państwa ciepłym przyjęciem, a także zachęcą Państwa Podopiecznych do odwiedzenia naszych krakowskich uczelni.

Szczegółowe informacje na temat Festiwalu wraz z programem i możliwością zapisania się na poszczególne wydarzenia znajdziecie Państwo na fnis.krakow.pl

Z wyrazami szacunku,

dr hab. Andrzej Kulig, prof. UJ
Z-ca Prezydenta Miasta Krakowa


prof. dr hab. med. Tomasz Grodzicki
Prorektor UJ ds. Collegium Medicum

 

Pismo jest dostępne również tutaj [PDF]