górne tło

New Education Forum - zaproszenie na warsztaty dla nauczycieli

W marcu odbędzie się New Education Forum Kraków 2024, którego tytuł przewodni to „Ścieżki do jutra: Edukacja świadomych obywateli, sztuczna inteligencja i kształtowanie horyzontów kariery”. Szczegóły wydarzenia już niebawem. Jednak już teraz zapraszamy nauczycieli z krakowskich szkół samorządowych na spotkania warsztatowe, które odbędą się w ramach NEF 13 marca 2024 roku.

Przewidzieliśmy dwa odrębne spotkania do wyboru: jedno z nich w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22, drugie – w Krakowskim Salonie Ekonomicznych Narodowego Banku Polskiego. Uprzejmie proszę dyrektorów samorządowych szkół o przekazanie zaproszenia zainteresowanym nauczycielom. Zaplanowaliśmy czas na wspólną pracę, sieciowanie, wymianę pomysłów, ale też smaczną kawę i poczęstunek.

 

SPOTKANIE NR 1:

KLASTER INNWOWACJI SPOŁECZNO-GOSPODARCZYCH ZABŁOCIE 20.22, UL. ZABŁOCIE 20, BUDYNEK „A”

Środa, 13 marca 2024 r. godz. 14:00 – 18:00

Zapisy poprzez przesłanie wiadomości e-mail z imieniem i nazwiskiem, nazwą szkoły, adresem poczty elektronicznej i numerem telefonu na adres: tomasz.kobylanski@um.krakow.pl.

Tematyka:

Spotkanie ma charakter partycypacyjny. Będziemy pracować na konkretnych przypadkach, słuchając uczestników, analizując ich wyzwania i odpowiadając na pytania, które mogą być szczególnie istotne. 

 

 

SPOTKANIE NR 2:

KRAKOWSKI SALON EKONOMICZNY, ODDZIAŁ OKRĘGOWY NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO W KRAKOWIE, UL. BASZTOWA 20

Środa, 13 marca 2024 r. godz. 14:00 – 17:00

Zapisy poprzez przesłanie wiadomości e-mail z imieniem i nazwiskiem, nazwą szkoły, adresem poczty elektronicznej i numerem telefonu na adres: tomasz.kobylanski@um.krakow.pl.

Krakowski Salon Ekonomiczny to idealne miejsce dla chcących wiedzieć więcej. Ekspozycja została podzielona na trzy uzupełniające się moduły tematyczne, które w atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia związane z historią pieniądza w kontekście historii Polski. Istotną częścią ekspozycji jest historia Narodowego Banku Polskiego.

W trakcie spotkania odbędzie się eksperckie wystąpienie dotyczące tematyki edukacji ekonomicznej – okazja jest szczególna, ponieważ 2024 rok jest obchodzony decyzją Senatu RP jako Rok Edukacji Ekonomicznej w Polsce.

Główna część spotkania będzie aktywna. W jego ramach odbędzie się oprowadzanie po ekspozycji Krakowskiego Salonu Ekonomicznego przygotowane przez eksperta Narodowego Banku Polskiego wraz z prezentacją działań edukacyjnych KSE skierowanych między innymi do krakowskich szkół. Nie zabraknie również wymiany dobrych praktyk i dyskusji na temat działań realizowanych przez samych edukatorów – to wszystko w samym sercu Starego Miasta, w zabytkowej siedzibie Narodowego Banku Polskiego, z widokiem na Barbakan i Bramę Floriańską.

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.
W każdym przypadku uczestnicy są proszeni o udział w całym spotkaniu.

 

Organizatorzy: Centrum Innowacyjnej Edukacji oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa przy wsparciu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 w Krakowie, Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Krakowie, Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa, Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie oraz Fundacji Internationaler Bund Polska