górne tło

Ćwiczenia z wyobraźni: „D.E.S.I.G.N”

Czy utraciliśmy umiejętność wyobrażenia sobie innego świata? Czy codzienność – przedszkole, szkoła, dom, znajomi, rodzina na tyle nas pochłaniają, że nie ma chwili, aby zadać sobie pytanie: A co by było, gdyby....? KBF zaprasza na ćwiczenia dla przedszkoli i szkół podstawowych (klasy I-III).

Poznamy, czym jest projektowanie dla potrzeb użytkowników, w czym przydaje się tutaj wyobraźnia, jak jej używać, jak rozwijać, jak ją ćwiczyć. Może oczywiste stanie się nieoczywiste?

Zajęcia w oparciu o książkę: „D.E.S.I.G.N. Domowy Elementarz Sprzętów i Gratów Niecodziennych” Ewy Solarz z ilustracjami: Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Książka ta to historia wzornictwa w pigułce: pasjonujący przegląd 69 najciekawszych domowych przedmiotów z ostatnich 150 lat – od tych klasycznych po te najbardziej zwariowane.

Prowadzenie: Anna Kurda / KBF

Warsztaty skierowane są do grup zorganizowanych (dzieci w wieku od 5 do 9 lat). Aby zapisać grupę przedszkolną lub wczesnoszkolną na warsztaty należy pobrać darmową wejściówkę (prosimy o przemyślane decyzje). Jedna wejściówka obejmuje jedną grupę do 25 osób.

Wejściówki można pobrać tutaj [LINK].