górne tło

Życzenia Prezydenta Miasta Krakowa z okazji ferii zimowych

Przed nami ferie zimowe w Krakowie i Małopolsce. Dzieci oraz nauczyciele z Krakowa czekają na dwa tygodnie odpoczynku. Życzenia z tej okazji do uczniów oraz pracowników krakowskich szkół kieruje Pan Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

Szanowni Państwo,
Drogie Nauczycielki i Nauczyciele,
Uczennice i Uczniowie,
Wszystkie Osoby czekające na zimowy odpoczynek,

Przed nami długo wyczekiwany czas ferii zimowych. Już 12 lutego część z nas wyruszy w bliższe i dalsze podróże w poszukiwaniu wymarzonego wytchnienia.

Wiele osób pozostanie też w Krakowie – i jak zawsze przygotowaliśmy dla nich mnóstwo atrakcji. Już teraz serdecznie zachęcam do skorzystania z propozycji młodzieżowych domów kultury oraz akcji „Zima w mieście”, organizowanej rokrocznie przez krakowskie szkoły podstawowe. Informacje na ten temat są dostępne w Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa. Zachęcam także do skorzystania z bogatej oferty miejskich instytucji kultury oraz placówek sportowych, które co roku dbają o dodatkowe rozrywki na czas ferii.

Korzystając z okazji, życzę Państwu wspaniałej zimowej aury, radości z owocnego spędzania wolnego czasu, a także odkrywania naszego miasta na nowo. Niech to będzie dla wszystkich czas zmniejszenia codziennego tempa, odłożenia na bok szkolnych i pozaszkolnych obowiązków, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.

Z serdecznymi pozdrowieniami i życzeniami wszystkiego, co najlepsze,
Jacek Majchrowski
Prezydent Miasta Krakowa