górne tło

I Konferencja Antysmogowa dla Nauczycieli i Uczniów

Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie oraz Oddział Pediatryczny „Żeromskiego” zaprasza na I Konferencję Antysmogową dla Nauczycieli i Uczniów 13 grudnia o godz. 14.00 do Teatralnego Instytutu Młodych. Wstęp będzie bezpłatny.

Pediatrzy opowiedzą o sprawach wcale nieoczywistych, podzielą się wiedzą i doświadczeniem medycznym, które nie zostawi obojętnym środowisko nauczycielskie. Pokażą konkretne przypadki chorób bezpośrednio związanych ze smogiem, wyjaśnią i podyskutują na temat jak mieszkać w Krakowie i unikać skutków smogu, czy jest to możliwe. To konferencja hasłem której jest: wszystko co nauczyciel i uczeń powinien wiedzieć o smogu w kontekście zdrowia.

„Pomyśleliśmy, że współpraca środowiska medycznego i pedagogicznego może przynieść wiele pozytywnych skutków w uświadomieniu dzieci w walce ze smogiem. Stąd pomysł na warsztaty antysmogowe, które przeprowadziliśmy w 15 szkołach podstawowych. Zwieńczeniem tych warsztatów będzie interdyscyplinarna konferencja, na której będzie okazja dowiedzieć się szczegółowo jak smog rujnuje nasze zdrowie. Program został tak skonstruowany, aby uczniowie i nauczyciele mogli uczestniczyć w wydarzeniu wspólnie. Dla dzieci przygotowujemy specjalny panel edukacyjny. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej dyskusji” - mówi Marta Czubaj-Kowal, pomysłodawczyni projektu i ordynator Oddziału Pediatrycznego.

Podczas konferencji odbędzie się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego na plakat antysmogowy.

Zainteresowani udziałem mogą dzwonić na nr 507 323 897 bądź 12 622 92 47 lub zgłosić się wysyłając e-mail na adres: stowarzyszenie@zeromski-szpital.pl. Możliwa jest też rezerwacja online.

Szczegółowy program Konferencji jest dostępny tutaj i na stronie szpitala.