górne tło

Zapraszamy na XI Święto Rodziny Krakowskiej!

Zapraszamy krakowskie rodziny, mieszkańców i gości naszego miasta na coroczne Święto Rodziny Krakowskiej, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 28 maja, w godzinach 11-19, na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków.

Święto Rodziny Krakowskiej na stałe wpisało się w kalendarz kulturalno-rekreacyjnych inicjatyw skierowanych do rodzin z dziećmi, młodzieży, a także seniorów. W tym roku odbędzie się XI edycja. Wydarzenie promuje integrację wielopokoleniową, profilaktykę zdrowia, aktywny tryb życia oraz ciekawe formy spędzania czasu wolnego. W przedsięwzięcie zaangażowane są wydziały Urzędu Miasta Krakowa, jednostki miejskie, kluby sportowe, instytucje kultury, podmioty medyczne oraz firmy komercyjne, które prezentują swoją działalność i ofertę dedykowaną rodzinom.

Święto Rodziny Krakowskiej odbywa się w ramach miejskiej kampanii „Kraków stawia na rodzinę!". Hasło przewodnie wydarzenia to „Rodzina to drużyna”, a teren imprezy zostanie podzielony na 6 tematycznych stref: „Rodzina to drużyna w sporcie i rekreacji”, „Rodzina to drużyna w kulturze”, „Rodzina to drużyna w edukacji i rozrywce”, „Rodzina to drużyna w ekologii”, „Rodzina to drużyna w zdrowiu”, „Rodzina to drużyna w bezpieczeństwie”.

Na scenie zaprezentują się soliści, zespoły wokalne i taneczne, grupy teatralne oraz sportowcy.

Program XI Święta Rodziny Krakowskiej:
 

Wstęp wolny. Więcej informacji na kkr.krakow.pl.

ŚRK plakat.jpg

Organizator: Urząd Miasta Krakowa – Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Rodziny; Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia.

Partner główny: Tauron Arena Kraków S.A.

Partnerzy strategiczni: Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023, Krakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowie, Wodociągi Miasta Krakowa, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Krakowie, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Patroni medialni: Radio Pogoda, LoveKraków.pl, krakow.wyborcza.pl, TVP3 Kraków.