górne tło

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie: konspekt zajęć geografii

Nadszedł maj, a wraz z nim do Krakowa powrócił Festiwal Muzyki Filmowej! Z okazji tego wydarzenia KBF, organizator festiwalu, przygotował szereg propozycji wykorzystujących niezwykły potencjał muzyki tworzonej do filmów wierząc, że wspólne odsłuchanie ulubionych ścieżek dźwiękowych może stanowić punkt wyjścia do rozmów z młodzieżą na ważne i trudne tematy.

Jeśli są Państwo nauczycielami lub edukatorami, zapraszamy do wykorzystania scenariuszy lekcji zainspirowanych programem FMF. Ich autorkami i autorami są krakowskie nauczycielki i nauczyciele, a treść każdego z nich zgodna jest z podstawą programową.

Tym razem proponujemy wyjątkowy konspekt zajęć geografii przeznaczony dla uczniów klas VI szkoły podstawowej. Jego autorka, Magdalena Sarapata, nauczycielka geografii z ponad dziesięcioletnim stażem, zawodowo związana z Zespołem Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza
w Krakowie oraz III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Krakowie, wykorzystuje materiały filmowe, aby opowiedzieć o Układzie Słonecznym. Inspiracją dla scenariusza stał się temat tegorocznej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie – Out of Space oraz 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika.

Zachęcamy do pobierania i wykorzystywania także pozostałych scenariuszy inspirowanych festiwalem. Wszystkie dostępne są na stronie wydarzenia: fmf.fm. Do zobaczenia na FMF!


Krakowskie Biuro Festiwalowe