górne tło

Wianki 2023: Zielone legendy Krakowa i Wiankowy hałas - warsztaty dla szkół

W ramach wydarzenia Wianki w Krakowie zapraszamy na warsztaty i mikrokoncerty, czyli nową propozycję dla najmłodszych krakowian. Jeszcze przed samym wydarzeniem zapraszamy klasy integracyjne ze szkół podstawowych na bliskie spotkania z krakowskimi legendami oraz muzyką, które odbędą się w przepięknych przestrzeniach Pałacu Potockich, przy Rynku Głównym 20 w Krakowie.

„Zielone legendy Krakowa” - warsztaty dla klas integracyjnych IV-VI

Czy Smok Wawelski mógł być wegetarianinem, Pan Twardowski ekologiem a rycerze aktywistami klimatycznymi? Warsztat pełen teatralnych niespodzianek, niespodziewanych zwrotów akcji oraz twórczych spotkań literatury z dziecięcą wyobraźnią. Podczas zajęć w pradawnym Krakowie poszukamy ekologów, wegetarian i dbających o klimat Superbohaterów. Zamienimy się w aktorów i reżyserów, wykorzystamy nasze głosy i stworzymy najlepsze efekty dźwiękowe do tworzonych na zajęciach krótkich form teatralnych. Towarzyszyć nam będą również krakowskie legendy. Zapewniamy czas pełen zabawy!

Warsztaty nawiązują tematycznie do Festiwalu Wianki 2023, organizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, a jednocześnie są częścią kampanii na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży „Książka ma moc”, której pomysłodawcą jest krakowskie Wydawnictwo Wrażlive.

Mając wsparcie ludzi i ich wrażliwych serc, możemy przekraczać granice wyobraźni, burzyć mury przekonań, rozwijać skrzydła i wznosić się ku naszym marzeniom.

W jednym warsztacie może wziąć udział jedna klasa (do 20 osób).

„Wiankowy hałas” -  mikrokoncerty dla klas integracyjnych III-VI

Podczas koncertów wystąpią studenci Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Trwające 45 minut spotkanie z muzyką poprowadzi w sposób zrozumiały i przystępny dla młodych słuchaczy edukatorka – Anna Kurda, absolwentka filmoznawstwa i muzykologii. W każdym z koncertów mogą wziąć udział dwie klasy (do 50 osób).

19.06, 11.00: VIBESax Quartet – kwartet saksofonowy z Krakowa w składzie: Dawid Nowak (saksofon sopranowy), Marcin Sokoleńko (saksofon altowy), Vasyl Kempa (saksofon tenorowy) oraz Rafał Opyd (saksofon barytonowy).

20.06, 11.00: duet gitarowy: Eryk Jaworski oraz Mateusz Wąż.

Na zgłoszenia czekamy do 2 czerwca 2023!

Koordynatorem projektu jest Pani Elżbieta Błońska z Działu Projektów Społecznych i Edukacji KBF. Zgłoszenia (z podaniem terminu, nazwą szkoły i klasy oraz kontaktem mailowym i telefonicznym do opiekuna grupy) należy wysłać na adres: elzbieta.blonska@kbf.krakow.pl . O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przemyślane rezerwowanie terminów.


Krakowskie Biuro Festiwalowe