górne tło

Życzenia Wielkanocne Anny Korfel-Jasińskiej, Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa

"Niech zbliżająca się Wielkanoc będzie dla wszystkich kojącym dotykiem słońca, wiosny, szczęścia" – pisze z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy Anna Korfel-Jasińska, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki.

Szanowni Państwo,
Drodzy Uczniowie,

mamy dużo szczęścia. Naprawdę.

Nie każdemu dane jest żyć w strefie klimatycznej, w której przeżycia towarzyszące największym świętom w roku są dodatkowo wzmacniane przez tło skrzącej się bieli śniegu czy soczystą zieleń i inne kolory  odradzającej się przyrody. To czyni je absolutnie wyjątkowymi.
I choć zmiany klimatyczne coraz bardziej i coraz częściej zaburzają ten wydawałoby się odwieczny porządek, to ciągle jeszcze… mamy dużo szczęścia. Starajmy się je więc dostrzec i docenić, koniecznie uwrażliwiając na nie młodsze pokolenie, by zachowało w swoich sercach to fantastyczne wspomnienie.

Niech zbliżająca się Wielkanoc będzie dla wszystkich kojącym dotykiem słońca, wiosny, szczęścia. Niech stanie się nową, cudowną inspiracją do pozytywnych zmian w życiu każdego z nas, do odnowy, do – być może kolejnej próby – usłyszenia głosu swojego serca, otwarcia go na innych.

A może uda nam się znaleźć potrzebną siłę, aby wybaczyć niszczące nas od środka zaszłości?
Moc sprawcza postanowień czynionych w świątecznym czasie jest jak wiadomo absolutnie szczególna.
Ciepło rodzinnego świętowania, przywołanie miłości, wyciszenie i ta niepowtarzalna moc polskiej tradycji niech przyniesie wszystkim Państwu wytchnienie i wzmacniającą refleksję.

Dokąd zaprowadzi nas tegoroczna Wielkanoc? Co w nas pozostanie, gdy ta tradycja się wypełni, a koszyk opustoszeje?

Niech nikt nie czuje się w tym czasie osamotniony, niech każdy doświadczy radości płynącej ze świętowania.

Anna Korfel-Jasińska
Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa
ds. Edukacji, Sportu i Turystyki