górne tło

Moc atrakcji na ferie w młodzieżowych domach kultury i ośrodkach sportowych

Kraków jak co roku przygotował bogatą ofertę zajęć dla uczniów na czas ferii zimowych. Mnóstwo atrakcji będzie czekać w szkołach organizujących akcję „Zima w szkole”, ale nie tylko. Swoje propozycje przygotowały także młodzieżowe domy kultury oraz placówki oświatowo-wychowawcze o charakterze sportowym. Wśród nich są półkolonie i obozy sportowe, ale także jednodniowe wycieczki po Krakowie, różnorodne warsztaty edukacyjne i artystyczne czy wizyty w najciekawszych krakowskich muzeach.

Warsztaty w pracowni ceramicznej, spotkania plastyczne i teatralne, a także wyjścia do kin, muzeów i odkrywanie nieznanych zakamarków Krakowa – to tylko wybrane propozycje na zbliżające się ferie zimowe przygotowane przez krakowskie młodzieżowe domy kultury oraz samorządowych ośrodków sportowych. Wciąż można skorzystać z ich propozycji.

Pełna lista mdk-ów biorących udział w akcji jest dostępna tutaj.

W tym miejscu można znaleźć natomiast propozycje przygotowane przez pracowników ośrodków sportowych.

Warto dodać, że dzieci i młodzież korzystające z oferty będą mogły skorzystać także z oferty dofinansowania wyjść do muzeów zaproponowanej przez fundację Internationaler Bund Polska dzięki wsparciu UNICEF. Niezależnie od tego fundacja we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, miejskimi instytucjami kultury, klubami sportowymi oraz organizacjami pozarządowymi przygotowała szereg bezpłatnych aktywności dla dzieci i młodzieży mieszkających w Krakowie. Informacje na ten temat będą publikowane w najbliższych dniach na stronie fundacji oraz w Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa.