górne tło

W ruchu. Warsztaty dla młodych o migracji i rodzinnych historiach

Kraków Miasto Literatury UNESCO / KBF serdecznie zaprasza na dwudniowe warsztaty dla osób w wieku 15-19 lat poświęcone migracji i rodzinnym historiom.  Warsztaty, które poprowadzi Inga Hajdarowicz - socjolożka, badaczka migracji i trenerka, są bezpłatne i odbędą się 23 i 30 sierpnia w Pałacu Potockich (Rynek Główny 20).

Migracja, migranci, uchodźcy – te słowa nie schodzą z nagłówków gazet i aktualności mediach społecznościowych. Nie da się bez nich zrozumieć współczesnego świata, ale można też za ich sprawą wpaść w niejedną pułapkę (trolle nie śpią!).

Jeśli masz 15-19 lat i chcesz dowiedzieć się więcej o tych zjawiskach, znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, a przy okazji nauczyć się, jak przeprowadzić wywiady zapraszamy Cię na dwudniowe warsztaty na temat migracji, na których punktem wyjścia do rozmowy będą doświadczenia migracyjne w Twojej własnej rodzinie albo najbliższym otoczeniu.

Warsztaty poprowadzi Inga Hajdarowicz, doświadczona trenerka, socjolożka, aktywistka i doktorantka na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Jaki jest plan działania?

Pierwszego dnia warsztatów (wtorek, 23 sierpnia) porozmawiamy o migracjach w historii Polski, historii mówionej, a także metodach i technikach przeprowadzania wywiadu. W przerwie między pierwszym i drugim warsztatem (wtorek, 30 sierpnia) będziecie mieli i miały za zadanie przeprowadzić rozmowę o doświadczeniu migracji z osobą z najbliższego otoczenia. W czasie drugiego dnia warsztatów przyjrzymy się tym osobistym historiom i wykorzystamy je do rozmowy o wyzwaniach związanych z migracją, jej lokalnych i globalnych wymiarach.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapraszamy osoby, które mogą wziąć udział w obu spotkaniach, 23 i 30 sierpnia.

Zapisy: W ruchu. Warsztaty dla młodych o migracji i rodzinnych historiach | KBF: BILETY (kbfbilety.krakow.pl)

Organizatorem warsztatów jest Kraków Miasto Literatury UNESCO/KBF.

Jeśli masz mniej niż 15 albo więcej niż 19 lat, ale bardzo chcesz wziąć udział w warsztatach – skontaktuj się z nami pod adresem: aleksandra.lipczak@kbf.krakow.pl

źródło: KBF