górne tło

Rusza Festiwal Bomba Megabitowa! Czeka wiele atrakcji dla nauczycieli i uczniów

W tym roku Polska i świat świętują 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema – człowieka, który przewidział wyszukiwarkę Google, e-booki, generatory wierszy oraz zainspirował twórców filmów Matrix i gier Sim City. Serdecznie zapraszamy nauczycieli/nauczycielki oraz opiekunów/opiekunki grup szkolnych do wzięcia udziału w wydarzeniach edukacyjnych festiwalu Bomba Megabitowa, który odbędzie się w dniach od 10 do 14 września 2021 r. w przestrzeniach Pałacu Potockich w Krakowie i w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Festiwal, organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema, jest interdyscyplinarnym wydarzeniem łączącym światy kultury, nauki i technologii. Obok bogatego programu spotkań, premier literackich, debat problemowych, koncertów, projekcji kinowych i spektakli teatralnych zaplanowaliśmy szeroką ofertę warsztatów dla dzieci i młodzieży (od przedszkolaków po młodzież ze szkół ponadpodstawowych). 

Terminarz zajęć edukacyjnych jest dostępny tutaj.
Szczegółowe opisy wydarzeń można pobrać natomiast w tym miejscu.
 

Zapisy na zajęcia przyjmujemy drogą mailową na adres zaproszenia@kbf.krakow.com. Liczba miejsc na poszczególne warsztaty jest ograniczona ze względu na obostrzenia związane z Covid-19. Potwierdzeniem wzięcia udziału w warsztatach będzie mail zwrotny.  

Przygoda z twórczością Stanisława Lema może wykroczyć daleko poza omówienia "Bajek robotów" i "Opowieści o Pilocie Pirxie" w szkolnych ławach.  

Zapraszamy na nasz pokład! :) 

Program całego festiwalu można znaleźć na stronie bombamegabitowa.com

źródło: Krakowskie Biuro Festiwalowe