górne tło

ROK SZKOLNY 2021/2022 – życzenia Pani Anny Korfel-Jasińskiej, Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa

Już lada dzień początek nowego roku szkolnego. Z tej okazji życzenia do przedstawicieli społeczności szkolnych skierowała Anna Korfel-Jasińska, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki.

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi,
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
Wszyscy, dla których bliskie i ważne są sprawy krakowskiej edukacji,

Tegoroczne wakacje niestety dobiegają końca.
Mam nadzieję, że każdy miał szansę przeżyć dni i chwile, które choćby częściowo pozwoliły zregenerować siły, przywróciły nadwątlony pandemią optymizm i radość.

Wakacyjne wzmocnienie bardzo przyda się nam wszystkim na nadchodzące miesiące nowego roku szkolnego. Pomoże otworzyć się na to, co nowe, rozwiać obawy, dostrzec nowe szanse i nadzieje.

Chciałabym bardzo, aby puste jeszcze dziś korytarze i sale lekcyjne wypełniły się wkrótce uczniami i aby ten rodzaj ich obecności cieszył nas do ostatniego dzwonka roku szkolnego 2021/2022 i każdego następnego.

Życzę Uczniom, by odkrywanie tajemnic nauki i jej praw stało się dla Nich fascynującym doznaniem intelektualnym. Rodzicom – atmosfery zachęcającej do owocnej współpracy,  Nauczycielom –  duchowych i materialnych warunków
do optymalnego i satysfakcjonującego spełniania Ich misji. Życzenia i wiele ciepłych myśli kieruję również do Pracowników Niepedagogicznych, którzy wkładają ogromny wysiłek w sprawne funkcjonowanie każdej szkoły
i przedszkola, a także wspierają na co dzień Uczniów, Rodziców i Nauczycieli.

Dla wszystkich niech będzie to rok nowych szans i nowych powodów do radości.

Ze swej strony zapewniam, że nadal jako samorząd krakowski będziemy dokładać
wszelkich starań, aby warunki w naszych szkołach były jak najlepsze, a Uczniowie dobrze przygotowani do odnalezienia swojego miejsca i swoich ról we współczesnym świecie.

Anna Korfel-Jasińska
Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa
ds. Edukacji, Sportu i Turystyki