górne tło

ZESPÓŁ SZKÓŁ ODZIEŻOWYCH NR 1 W KRAKOWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ ODZIEŻOWYCH NR 1 W KRAKOWIE  - Nasza szkoła.

Dlaczego My?

Co warto wiedzieć o Zespole Szkół Odzieżowych nr1 w Krakowie?

 

ZSO to Technikum Odzieżowe nr 18 im. Stanisława Wyspiańskiego, 29 Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kieślowskiego oraz Branżowa Szkoła I Stopnia nr 19. Patroni, którzy zobowiązują.

Na początek trochę o naszych sukcesach: Fundacja Edukacyjna “Perspektywy” potwierdza, że Technikum Odzieżowe nr 18 w Krakowie jest wśród najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i to na wysokim 18. Miejscu. Zatem przysługuje mu tytuł “Złotej Szkoły 2021”. W tym rankingu plasujemy się na TRZECIM miejscu wśród techników w Krakowie. Również według rankingu Wasza Edukacja jesteśmy na wysokiej CZWARTEJ pozycji wśród krakowskich techników. Sukces tym większy,  że większość kandydatów do naszej szkoły legitymuje się przeciętnymi wynikami z egzaminów po szkole podstawowej a mimo to u nas rozwija swoje zainteresowania, umiejętności i uzyskuje znakomite wyniki nauczania czego potwierdzeniem jest „ZŁOTA TARCZA 2021”
i wysokie lokaty w prestiżowych rankingach szkolnych.

Nasza szkoła ma niezwykle serdeczny i przyjazny klimat. Odczuwają to zarówno uczniowie, jak i rodzice. Zależy nam na pozytywnej współpracy z rodzicami uczniów, ponieważ daje to szansę na lepsze poznanie ich dzieci, a co za tym idzie skuteczniejsze oddziaływanie zarówno wychowawcze jak i edukacyjne, również w pracy z uczniami osiągającymi nieco niższe wyniki w nauce.

Wyróżnia nas indywidualne podejście do ucznia, rozszerzony program nauczania języka ojczystego, języka angielskiego
i biologii w liceum ogólnokształcącym, mało liczne klasy i niezwykli nauczyciele łączący entuzjazm z doświadczeniem pedagogicznym.

W dzisiejszych czasach każdy myśli o przyszłości swoich dzieci. Chcielibyśmy, aby odnosiły one sukcesy na polu nauki, kultury i sportu, a jednocześnie przebywały i rozwijały się w przyjaznym, bezpiecznym środowisku, wśród ludzi otaczających ich troską i zrozumieniem. Każdy z nas pragnie, aby jego dziecko odnalazło
w szkole drugi dom i mogło w pełni realizować swoje talenty i uzdolnienia. Aby czuło się komfortowo bez względu na rodzaj posiadanych zdolności.
I to wszystko mają szansę znaleźć w NASZEJ SZKOLE.

Stawiamy na bezpieczeństwo na atmosferę spokoju i poszanowanie indywidualności, dzięki której młodzi ludzie
w poczuciu bezpieczeństwa rozwijają swoje zdolności i zainteresowania, zdobywają i pogłębiają wiedzę, jak również uzupełniają braki edukacyjne. To właśnie tutaj młodzież uczy się, jak ważną wartością jest wrażliwość, zrozumienie drugiego człowieka i dostrzeganie jego potrzeb.

Nauka zawodu w technikum czy szkole branżowej odbywa się w formie teoretycznej na zajęciach lekcyjnych oraz
w formie praktycznej na warsztatach szkolnych lub u pracodawców. Uczniowie technikum odbywają praktykę
w zakładach pracy, firmach zgodnie z kierunkiem kształcenia. Placówka nasza oferuje bogatą bazę dydaktyczną
w zakresie kształcenia ogólnego i zawodowego, która jest wzbogacana o coraz to nowsze pomoce i narzędzia.

Warto pamiętać, że nauka w pięcioletnim technikum kończy się egzaminem maturalnym, takim samym jak w liceum ogólnokształcącym oraz tytułem technika i wyuczonym zawodem. Szkoła współpracuje z pracodawcami, u których młodzież może znaleźć zatrudnienie, zarówno po ukończeniu szkoły, jak również w czasie trwania nauki (podczas wakacji). Uczniowie uczestniczą w trakcie roku szkolnego w zajęciach szkolnych zawodowych oraz z języka angielskiego zawodowego.

 

Liceum ogólnokształcące jest placówką z oddziałami integracyjnymi. W naszej szkole istotny jest wszechstronny rozwój uczniów. W nauce stawiamy na współpracę, nie na rywalizację. Widok osoby niepełnosprawnej nie budzi już zdziwienia ani obaw. Uczniowie wiedzą, jak się zachować i co zrobić w obecności niepełnosprawnych kolegów czy koleżanek. Osoby niepełnosprawne zaś uczą się normalnie funkcjonować wśród ludzi, korzystają z tych dóbr, z których wszyscy mogą korzystać. Codziennie możemy obserwować, jak obie strony korzystają na wzajemnych kontaktach. Robimy wszystko, aby świat młodzieży pełnosprawnej i niepełnosprawnej był jeden - taki sam. Integracja odbywa się nie tylko na lekcjach, ale w każdym momencie przebywania młodzieży ze sobą: podczas akademii, imprez klasowych, wspólnej zabawy.

 

Za wysokie wyniki w nauce uczniowie otrzymują nagrody finansowe – np. stypendia ministerialne.

Szkoła zapewnia szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, która dostępna jest na stronie internetowej (zsodz1.pl)

Uczniowie uczestniczą w konkursach, olimpiadach wiedzy i umiejętności technicznych, (a więc mają możliwość rozwijania i sprawdzenia swoich umiejętności, zainteresowań i zdolności), zdobywając w nich wysokie i czołowe miejsca.

 

Podsumowując:

 

ZAPRASZAMY DO NAS !

 

LIST POLECAJĄCY

ZSO1 7   ZSO1 5   ZSO1 4   ZSO1 3   ZSO1 2    ZSO1 1