górne tło

Dzień Edukacji Narodowej – życzenia prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego

Życzenia Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Miasta Krakowa skierowane z okazji Dnia Edukacji Narodowej do wszystkich osób zaangażowanych w pracę na rzecz krakowskiej edukacji:

Szanowni Państwo,

za nami rok szkolny 2019/2020, który zbiegł się w czasie z trwającą pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Niewątpliwie dla wszystkich z nas był to czas pełen wyzwań i ponadprzeciętnego zaangażowania na różnych polach. Słowa szczególnego uznania kieruję jednak w stronę osób zaangażowanych w działania na rzecz krakowskiej oświaty – dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji. To właśnie dzięki Państwu możliwe było zapewnienie bezpieczeństwa uczniom, a także realizacja podstawy programowej pomimo trwającej przez kilka miesięcy pracy zdalnej. Bardzo serdecznie dziękuję za ten trud.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim osobom zaangażowanym w pracę na rzecz krakowskiej edukacji życzę wielu sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań. Jestem przekonany, że to właśnie za sprawą Państwa doświadczenia wspólnie tworzymy mądre, bardziej świadome i odpowiedzialne społeczeństwo, które będzie świadczyć o przyszłości naszego miasta.

Życzę Państwu wszystkiego, co najlepsze.

Jacek Majchrowski
Prezydent Miasta Krakowa