górne tło

Szkoły zamknięte na dwa tygodnie

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zawieszenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty w Polsce na okres dwóch tygodni. W dniach 12-13 marca szkoły będą realizować jednak zajęcia opiekuńcze.

Podczas konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski powiedział: „Podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działań dydaktycznych - od jutra. W przypadku dzieci i najmłodszych trudno jest znaleźć opiekę na dłuższy czas. Proponujemy, by szkoły dalej miały funkcję opiekuńczą, ale tylko w szczególnych przypadkach.” Natomiast od poniedziałku (16 marca) wszystkie jednostki systemu oświaty zostaną zamknięte do 25 marca.

Aktualne informacje dotyczące funkcjonowania krakowskich przedszkoli, szkół i placówek będziemy publikować w Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa.

* * *

Aktualizacja (12 marca 2020 r.): W Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej zostało opublikowane Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Zachęcamy również do zapoznania się z dodatkowymi informacjami dostępnymi na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.