Już po raz dziesiąty w ogrodach Konsulatu Generalnego Austrii odbyła się uroczystość rozdania certyfikatów z języka niemieckiego KID A1 I A2. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta już od piątej klasy uczą się drugiego języka, w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na Start”, której autorem jest nauczyciel naszej szkoły p. Paweł Pabian. Zajęcia te od lat są prowadzone z godzin Organu Prowadzącego.
W tym roku czterdziestu uczniów z klas 6-7 odebrało dyplomy potwierdzające bardzo dobrą znajomość języka niemieckiego. Najlepsze wyniki uzyskali Mateusz Pabian 7c – KID A2, Robert Buchwald 6a i Mika Teunissen 6c – KID A1. Podczas imprezy w ogrodach konsulatu gościliśmy gospodarza - Konsula Generalnego Republiki Austrii p. Martina Gärtnera, Zastępcę Wydziału Edukacji i Projektów Edukacyjnych p. Jerzego Gąsiorowskiego, Dyrektor Instytutu Austriackiego p. Agnieszkę Markowską, p. Joannę Przybyłowską Doradcę Metodyczną MCDN oraz Dyrektor SP4 p. Beatę Sarapuk i przedstawicieli Rady Rodziców. Uroczystość uświetniły solowe występy muzyczne Gabrysi i Marcela oraz występ zespołowy Laury, Tosi, Celiny, Hani, Weroniki, Nikolasa i Mateusza. Wspaniała pogoda i piękne otoczenie ogrodu idealnie podkreśliły rangę uroczystości.
Serdeczne gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom i zapraszamy w przyszłym roku na kolejną sesję egzaminacyjną.
Społeczność SP4