Szczegóły w załączeniu.
Na bezpłatną konferencję dotyczącą profilaktyki młodzieży zapisało się już ponad trzy tysiące nauczycieli, dyrektorów, psychologów i pedagogów szkolnych. W wydarzeniu organizowanym przez Fundację „Wypłyń na Głębię” można uczestniczyć zarówno online, jak i stacjonarnie. Konferencja „Profilaktyka Połączeń” odbędzie się 13 czerwca w Warszawie, przy wsparciu patronów medialnych: TVP1 i Programu 1 Polskiego Radia. Gościem specjalnym będzie Jasiek Mela - podróżnik oraz najmłodszy zdobywca dwóch biegunów w jednym roku. Nadal istnieje możliwość rejestracji swojego udziału przez stronę www.profilaktykapolaczen.pl
Przez ostatnie dwa lata większość działań profilaktycznych w szkołach nie odbyła się ze względu na obostrzenia pandemiczne. Zawieszone zostały działania skierowane do uczniów, które miały zapobiegać pojawieniu się lub eskalacji zachowań destrukcyjnych m.in. wykluczenia, przemocy, uzależnień i chorób psychicznych. Organizowana 13 czerwca konferencja ma na celu pomoc młodym ludziom w radzeniu sobie z konsekwencjami pandemii i nauczania zdalnego. Wydarzenie pozwoli wyposażyć młodzież, nauczycieli oraz rodziców w nowoczesne narzędzia i metody pracy, które pomogą im radzić sobie z kryzysami.
- To nie jest tak, że młodzi ludzie przyjdą i powiedzą:''zajmij się mną”. My musimy do nich dotrzeć i pomóc im nazwać utrzymujące się w ich życiu trudności. – mówi dr Wiesław Poleszak, gość konferencji „Profilaktyka Połączeń” i współautor pierwszego w Polsce hybrydowego programu profilaktycznego „Dobry Temat” (ProgramDobryTemat.pl).
Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Patronami medialnymi wydarzenia są: TVP1 i Program 1 Polskiego Radia. W skład Komitetu Honorowego konferencji wchodzą: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.
Konferencja będzie składać się z trzech modułów zakończonych panelami eksperckimi. Wśród zaproszonych gości są eksperci i przedstawiciele instytucji działających na rzecz młodzieży m.in.: prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski, dr Wiesław Poleszak, Teresa Szopińska-Grodzka (Ministerstwo Edukacji i Nauki), Wojciech Kaczmarczyk (Narodowy Instytutu Wolności), Bartosz Kehl (Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom). Gościem specjalnym wydarzenia będzie podróżnik i społecznik Jasiek Mela - najmłodszy zdobywca dwóch biegunów, który opowie o swojej trudnej drodze do poczucia własnej wartości.
Konferencja dedykowana jest wszystkim osobom pracującym z młodzieżą, które są zaniepokojone ich kondycją psychiczną. W sposób szczególny rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, psychologom, pedagogom oraz dyrektorom szkół, którzy chcą się dowiedzieć, jak skutecznie i mądrze pomagać swoim uczniom i dzieciom. Uczestnicy konferencji otrzymają certyfikat uczestnictwa oraz dostęp do narzędzi diagnostycznych i materiałów do pracy z uczniami. Wydarzenie będzie miało formułę hybrydową: odbędzie się stacjonarnie w Warszawie oraz online (dotychczas zapisało się 3500 uczestników). Wszystkie osoby pragnące uczestniczyć w konferencji mogą do 12 czerwca zarejestrować się poprzez formularz na stronie: http://profilaktykapolaczen.pl.
Zobacz zapowiedź video:
Jasiek Mela - "Profilaktyka Połączeń" zaproszenie na konferencję 13 czerwca
https://www.youtube.com/watch?v=cHZiL2rserQ
Organizatorem wydarzenia jest opolska Fundacja „Wypłyń na Głębię”, która od 2018 zajmuje się tworzeniem profesjonalnych rozwiązań profilaktycznych dla szkół. Fundacja stworzyła pierwszy hybrydowy programu profilaktyczny pn. „Dobry Temat” (ProgramDobryTemat.pl). Poruszane są w nim zagadnienia związane z poczuciem własnej wartości, wyznaczaniem celów, zarządzaniem emocjami oraz radzeniem sobie z przemocą i zapobieganiem uzależnieniom. Organizowana 13 czerwca konferencja pn. „Profilaktyka Połączeń” stanie się oficjalną premierą programu “Dobry Temat”, który od września zostanie wdrożony w wielu szkołach w całej Polsce.
Kontakt:
Piotr Szwędrowski - Pełnomocnik Zarządu Fundacji "Wypłyń na Głębię"
e-mail: piotr.szwedrowski@wyplyn.pl
tel. +48 570 700 917
www.wyplyn.pl