Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zawody pumptrackowe dla dzieci, młodzieży i ich rodziców już 12 września

W najbliższą niedzielę odbędzie się najważniejsza w Krakowie impreza dla entuzjastów jazdy rowerem po torze typu pumptrack. Piknik rowerowy z wieloma atrakcjami, skierowany jest do rodzin z dziećmi, odbędzie się w Parku Lotników Polskich.

pexels.com
pexels.com

Od godziny 9:00 otwarty będzie punkt serwisowy dostępny dla każdego, kto w ten dzień przyjedzie swoim jednośladem. W tym czasie rozpoczną się również treningi przed zawodami na torze pumptrack, w których udział może wziąć każdy z roczników od 2005 do 2016. Została również utworzona specjalna kategoria, w której wspólnie z dziećmi udział wezmą ich rodzice. Każdy startujący otrzyma medal, zdrowy poczęstunek oraz pamiątkowy numer startowy, a zdobywcy miejsc od 1 do 3 swoich kategorii, otrzymają atrakcyjne nagrody.

Dla uczestników pikniku zostały przygotowane również inne atrakcje takie jak pokaz akrobatyki rowerowej (stunt), gra terenowa oraz szkolenia z pierwszej pomocy i tematyki proekologicznej.

Aby wziąć udział w zawodach pumptrackowych należy dokonać bezpłatnej rejestracji
na stronie internetowej do której link znajduje się w komunikacie o zawodach na stronie krakow.pl w zakładce sport i zdrowie lub dokonać bezpłatnej rejestracji w miejscu wydarzenia. Link znajduję się również tutaj.

Realizatorem pikniku jest Joy Ride sp. z o.o. spółka komandytowa, który również organizuje jeden z największych festiwali rowerowych "Małopolska Joy Ride Festiwal".

Piknik rowerowy odbywa się w ramach miejskiego programu sportowego „Cyklokrakowianie”, w całości finansowanego przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa.

Harmonogram:

  • 09.00 – rozpoczęcie pikniku
  • 09.00-18.00 – otwarcie punktu serwisowego
  • 09.00-12.00 – trening pumptrack
  • 10.00-16.00 – rowerowa gra terenowa
  • 11.00 – spotkanie z leśnikiem o tematyce proekologicznej
  • 11.00, 13.00, 15.00, 17.00 – szkolenia z pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym
  • 12.00-14.00 – eliminacje pumptrack
  • 14.00 – Pokazy akrobatyki rowerowej
  • 15.00-17.00 – finały pumptrack
  • 19.00 – rozdanie nagród, zakończenie pikniku.

Informacje o zajęciach rowerowych odbywających się we wrześniu w ramach Miejskiego Programu Sportowego pn. Cyklokrakowianie znajdują się na stronie kraków.pl w zakładce: Sport i Zdrowie -> Programy miejskie -> Cyklokrakowianie oraz tutaj.

źródło: Wydział Sportu UMK

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-09-09
Data aktualizacji: 2021-09-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat