Kontynuacja idei zawartej w publikacji „Moja szkolna supermisja” – projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek”

W załączeniu komunikat Dyrektora Wydziału Edukacji.

Kontynuacja idei zawartej w publikacji „Moja szkolna supermisja” – projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek”
Fot. Portal Edukacyjny

Szanowni Państwo Dyrektorzy samorządowych szkół podstawowych

 

z początkiem nowego roku szkolnego do rąk wszystkich Pierwszoklasistek i Pierwszoklasistów trafiła ekologiczna wyprawka, której elementem była publikacja „Moja szkolna supermisja”.

Jedną z niezwykle istotnych supermocy, do której zdobycia zachęcaliśmy wówczas i zachęcamy nieustająco najmłodszych Czytelników jest czytanie.

Kontynuując tę niezwykle istotną ideę, na jaką składają się wszelakie pożytki z obcowania z książką, zachęcamy Państwa Dyrektorów do wzięcia udziału w pilotażowym projekcie Instytutu Książki, który realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej czytelnictwo „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Akcja ta przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania oraz o roli książek w zrównoważonym rozwoju dziecka.

Na Wyprawkę Czytelniczą składają się: książka „Pierwsze czytanki dla …” zawierająca teksty prozatorskie i poetyckie klasycznych i współczesnych polskich autorów w opracowaniu graficznym mistrza polskiej ilustracji Józefa Wilkonia oraz broszura informacyjna dla rodziców podkreślająca rolę czytania w życiu dziecka.

Przekazanie wyprawek dla uczniów klas I  poszczególnych samorządowych szkół podstawowych w mieście nastąpi w dwóch terminach:

- 14 listopada 2019 r.

- 20 listopada 2019 r.

w godzinach od 9.00 – 14.00

 

Miejsce dystrybucji:

 

Dawna siedziba Archiwum Urzędu Miasta Krakowa

ul. Dobrego Pasterza 116 a

 

Warunkiem pobrania wyprawki ,,Mała Książka-Wielki Człowiek'' jest dostarczenie przez przedstawiciela szkoły w dniu odbioru upoważnienia wg załączonego wzoru /upoważnienie do pobrania/.

Mając na uwadze kwestie organizacyjne dotyczące transportu, w załączeniu przekazujemy też ilustrację jednego kompletu wyprawki /załączniki: ilustracja nr 1, ilustracja nr 2/.

 

 

Kontakt: Pani Beata Batko, tel. 12 616-5252

             Pani Elżbieta Trojan, tel. 12 616-5181

 

 

Z wyrazami szacunku,

 

Ewa Całus

Dyrektor

Wydziału Edukacji 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: BEATA BATKO
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY