Fraktal na stulecie

Szanowni Państwo Dyrektorzy

Z okazji stulecia powstania Polskiego towarzystwa Matematycznego w Krakowie  rok 2019 obchodzony będzie jako Jubileuszowy Rok Matematyki.

Fraktal na stulecie
Fot. Portal Edukacyjny

Z tej okazji serdecznie rekomenduję Państwu udział w wydarzeniu pod hasłem „Fraktal na stulecie”, które będzie miało miejsce na Krakowskich Błoniach 12 kwietnia 2019. Wówczas, w tym miejscu  nastąpi ustawieniu żywego fraktala. Będzie to Trójkąt Sierpińskiego utworzony przez 6561 (tj. 3^8) uczniów z 81 małopolskich szkół. Zgłoszenia szkoły, która zechce uczestniczyć w tym wydarzeniu, można dokonać, wypełniając formularz.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScQf7nchJldkb7jnf2_ekhCOfffwcU5PpuCWgCz3OZ0uWkw7w/viewform

Wiem, że inicjatywa ta spotkała się z żywym zainteresowaniem w innych regionach Polski i obecnie przerodziła się w imprezę ogólnopolską, w ramach której w różnych miastach poza Małopolską będą również tworzone żywe fraktale o dowolnych iteracjach. Akcję ogólnopolską koordynuje Pan Adam Makowski adam.makowski1@gmail.com  Więcej informacji o obchodach jubileuszu na stronie www.jrm2019.pl

Nadmieniam, że pomysłodawcą  i koordynatorem wydarzenia jest Pani Anna Widur anna.widur@uj.edu.pl były krakowski doradca metodyczny ds. nauczania matematyki.

 

Z poważeniem

Dariusz Domajewski

p.o Dyrektora Wydziału Edukacji

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ELŻBIETA TROJAN
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY