Konkurs na scenariusz zajęć - Uczymy się starości - UWAGA zmiana terminu wręczenia nagród

Urząd Miasta Krakowa i XI Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie zapraszają do udziału w konkursie pt. „Uczymy się starości”. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie scenariusza zajęć adresowanych do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych o tematyce starzenia się i starości. Konkurs rozpoczyna się 10 stycznia, a kończy 10 kwietnia  2019 roku.

Konkurs na scenariusz zajęć  - Uczymy się starości - UWAGA zmiana terminu wręczenia nagród
Fot. Portal Edukacyjny

Konkurs skierowany jest do nauczycieli uczących w szkołach dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Kraków na wszystkich etapach edukacyjnych, a jego celem jest przygotowanie zestawu scenariuszy dla nauczycieli, wychowawców, opiekunów, pedagogów i psychologów. Scenariusze mogą odnosić się do lekcji wychowawczych i przedmiotowych na każdym etapie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej.

 

Proponowane zakresy tematyczne, zgłaszanych projektów:

  • uświadomienie uczniom nieuchronności starzenia się organizmu i konsekwencji tego procesu,
  • ukazanie starości jako rozwojowego etapu życia wraz z radościami i troskami, którego kształt zależy głównie od sposobu, w jaki się do niego przygotujemy,
  • promowanie pozytywnych modeli starzenia się,
  • przedstawienie wielowymiarowości obrazu starości w literaturze i innych formach sztuki.
  • promowanie empatycznej postawy uczniów w stosunku do osób starszych,
  • promowanie świadomej odpowiedzialności za swoje wybory dotyczące stylu życia, sposobu spędzania wolnego czasu, właściwego odżywiania, wyboru zawodu etc.,
  • promowanie międzypokoleniowego uczenia się,
  • przedstawienie osób

 

Praca konkursowa może składać się od 1 do 3 scenariuszy w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Scenariusze w wersji elektronicznej powinny zostać zapisane w formacie .pdf i .doc. W pliku powinny znajdować się dane autora (imię i nazwisko, telefon, e-mail, pełna nazwa szkoły i jej adres) oraz zgoda na nieodpłatne publikowanie przesłanego w ramach konkursu scenariusza. Prace należy przesłać na adres: eds.scenariusz@gmail.com (hasło do konta: 123) do 10 kwietnia  2019 roku (włącznie).

Pozytywnie ocenione scenariusze zostaną opublikowane na miejskich portalach informacyjnych oraz w materiałach dydaktycznych, wydanych w formie książkowej i rozpowszechnianych w szkołach. Ogłoszenie wyników nastąpi 15 kwietnia, a wręczenie nagród i wyróżnień 23 kwietnia w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa. Autorzy najlepiej ocenionych scenariuszy zostaną nagrodzeni cennymi nagrodami (laptopy, tablety, czytniki e-booków).

 

Załącznik: REGULAMIN

 

Z poważaniem,

Anna Okońska - Walkowicz

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej

Pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA DZIKIEWICZ-ROŻNIATOWSKA
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY