Wakacje 2018 – życzenia od Pani Prezydent

Szanowni Państwo Dyrektorzy,  Nauczyciele i Rodzice

Drodzy Uczniowie,

Za kilka dni rok szkolny 2017/2018 przejdzie do historii. Zapewne dla większości był to czas wytężonej nauki i pracy, podejmowania nowych wyzwań, osiągania większych lub mniejszych sukcesów.

Wakacje 2018  – życzenia od Pani Prezydent
Fot. https://pixabay.com/pl/dlrg-pla%C5%BCy-ratownictwie-wodnym-3424433/

Ten rok przejdzie też do historii jako rok wprowadzający nową reformę w systemie oświaty. Od wielu z nas wymagało to wzmożonej pracy, dodatkowych działań, a przede wszystkim współpracy na różnych szczeblach funkcjonowania oświaty krakowskiej.

Dziś chciałabym przekazać wyrazy uznania i serdecznie podziękować wszystkim, którzy w mijającym roku szkolnym poświęcali swój czas i energię uczestnicząc w procesie wypracowywania takiego modelu krakowskiej szkoły, który sprosta wyzwaniom przyszłości.

Uczniom gratuluję wszelkich osiągnięć. Cieszę się z nich, bo są one świadectwem Waszych pasji do poznania i tworzenia rzeczywistości, dowodem na to, jak wiele od Was samych zależy.

Życząc wszystkim pięknych, obfitujących w pozytywne przeżycia wakacji, przypominam, że dla uczniów pozostających Krakowie czekają ciekawe propozycje spędzenia wolnego czasu w ramach akcji „Lato w szkole”. Na pewno znajdą Oni również ciekawe propozycje programowe przygotowane  przez młodzieżowe domy kultury.

Piękne wakacje – to bezpieczne wakacje.

Ministerstwo Edukacji Narodowej  utworzyło publiczną bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy rodzic może przekonać się, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty. W ten sposób upewni się, czy wypoczynek jest organizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Lista znajduje się na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl.

Pozdrawiam serdecznie

/-/ Katarzyna Król

Zastępca Prezydenta ds. Edukacji i Sportu

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ELŻBIETA TROJAN
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY