Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy 2018

Szanowni Państwo,

w imieniu Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów zapraszamy na Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy.

Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy 2018
Fot. Portal Edukacyjny

14 kwietnia 2018r., w sobotę, już po raz piąty Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów organizuje Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy. Jak co roku w przejeździe wezmą udział szkoły biorące udział w projekcie STARS Rowerem do szkoły, realizowanym przez Urząd Miasta Krakowa.

W projekcie STARS bierze udział 31 szkół ale do udziału w przejeździe zachęcamy wszystkie krakowskie szkoły. Zapraszamy nauczycieli, uczniów z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem a także wszystkich, którzy lubią jeździć na rowerze.

Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy wyruszy 14 kwietnia o godzinie 10:00 z placu Szczepańskiego. W tym roku jedziemy w eleganckim stylu retro łącząc siły z ekipą Tweed Ride. Organizatorzy zachęcają wszystkich uczestników do przyjechania w stylowych ubraniach – czekają nagrody i dla dzieci, i dla dorosłych! Wśród uczestników zostaną również rozlosowane miesięczne vouchery od Wavelo.

Zaplanowana trasa ma ok. 10 km. Jedziemy ulicami:  Plac Szczepański - Szczepańska - Rynek Główny - Sienna - Gertrudy - Podwale - Powiśle - Zwierzyniecka - Krasińskiego - Mickiewicza - Słowackiego - Pawia - Tunel - Lubomirskiego - Rondo Mogilskie - Mogilska - Al. Jana Pawła II - plac w parku Lotników Polskich (grafika w załączniku). Zakończymy przejazd około godziny 11:30 w Parku Lotników Polskich i piknikiem dla chętnych.

Dla uczestników jadących z Nowej Huty planowany jest koordynowany przejazd z placu Centralnego im. R. Reagana w Krakowie (od strony północno-zachodniej placu: tj. u zbiegu alei Róż i al. Andersa) – zbiórka godzina 9:00.

Przejazd będzie zabezpieczony przez Policję, Straż Miejską, ratowników medycznych oraz karetkę.

UWAGA: Podczas przejazdu opiekę nad dzieckiem sprawują jego rodzice lub opiekunowie prawni!

W załączniku przekazujemy plakat przejazdu do ewentualnej publikacji na stronach internetowych szkół.

Trasę i szczegóły przejazdu znajdą Państwo w załączniku lub pod poniższym linkiem:

http://kmr.org.pl/szkolny-masowy-przejazd-rowerowy-2/

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: BEATA BATKO
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY