AKADEMIE KLASY EKSTRA w KRAKOWIE

Akademie Klasy Ekstra to wydarzenia mające promować piłkę nożną oraz aktywność fizyczną wśród dzieci.

AKADEMIE KLASY EKSTRA w KRAKOWIE
Fot. Portal Edukacyjny

AKADEMIE KLASY EKSTRA w KRAKOWIE

25 maja w Krakowie (MKS Cracovia SSA) i 26 maja w Myślenicach (Wisła SA) odbędzie się kolejna edycja projektu Akademie Klasy Ekstra organizowanego przez Fundację Ekstraklasy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, we współpracy z najlepszymi w Polsce klubami piłkarskimi reprezentującymi rozgrywki Lotto Ekstraklasy.

Akademie Klasy Ekstra to wydarzenia mające promować piłkę nożną oraz aktywność fizyczną wśród dzieci, rozpoczynających lub będących na wczesnym etapie swojej przygody z futbolem, bazując na infrastrukturze, wiedzy i doświadczeniu, oferowanym przez drużyny uczestniczące w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy. W poprzednim roku impreza przyciągnęła na boiska w całej Polsce prawie 20.000 dzieci i dorosłych.

Treningi w ramach Akademii Klasy Ekstra to otwarte zajęcia dla wszystkich chłopców i dziewczynek, oparte na sportowych konkursach, grach i ćwiczeniach sprawnościowych dla najmłodszych. Dla starszych dzieci przygotowane zostały emocjonujące turnieje Funino oraz Mini Piłki Nożnej. Treningi będą się odbywały w trzech grupach wiekowych, do szóstego (U-6), dziewiątego (U-9) i jedenastego (U-11) roku życia. W przerwach między zajęciami
na wszystkich uczestników Akademii Klasy Ekstra czekać będzie specjalne piłkarskie miasteczko, gdzie będą mogli sprawdzić siłę i precyzję swojego strzału na bramkę radarową oraz celnościową, refleks na trenażerach quick feet lub przejść piłkarski tor z przeszkodami.

 

Motto tegorocznej edycji Akademii zachęca do udziału w projekcie wszystkich miłośników sportu i dobrej zabawy: JESTEŚ TAK DOBRY JAK MECZ, KTÓRY DOPIERO ROZEGRASZ.

ZAPRASZAMY:

osoba odpowiedzialna ze strony Klubu: Rafał Wisłocki akademia@tswisla.pl; tel. 606 208 926.

Więcej informacji o Projekcie:

http://www.ekstraklasa.org/akademie-klasy-ekstra/nowosci
http://www.krakow.pl/sport/198890,artykul,wydarzenia_biezace.html

 

Załącznik: plakat

Pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA DZIKIEWICZ-ROŻNIATOWSKA
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY