Akcja informacyjna dla Rodziców 6 latków „Kraków wspiera dojrzałość szkolną…Rodziców” !

w związku z dużym zainteresowaniem przebiegiem  akcji informacyjnej dla Rodziców 6 latków „Kraków wspiera dojrzałość szkolną…Rodziców”...

Akcja informacyjna dla Rodziców 6 latków „Kraków wspiera dojrzałość szkolną…Rodziców” !
Fot. Portal Edukacyjny

Szanowni Państwo Rodzice,

 

w związku z dużym zainteresowaniem przebiegiem  akcji informacyjnej dla Rodziców 6 latków „Kraków wspiera dojrzałość szkolną…Rodziców”

uprzejmie informuję, że:

        Rząd polski  składając w ręce Rodziców decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej dziecka 6 letniego, nie zwolnił Ich od ogromnej odpowiedzialności, dlatego:

  •       szanując samodzielny wybór Rodziców, a jednocześnie dążąc do maksymalnego  wsparcia merytorycznego i diagnostycznego, Kraków podejmie szereg działań mających na celu zwiększenie dostępności Rodziców do wiedzy, diagnostyki oraz dobrych praktyk.
  •         dojrzałość szkolna Rodziców jest definiowana przez Kraków jako poziom wiedzy, który czyni Rodzica gotowym do podjęcia decyzji odpowiedzialnej i optymalnej”
  •         będziemy chcieli wspierać Państwa tam, gdzie jesteście najczęściej – czyli w przedszkolach. Pani Katarzyna Król Zastępca Prezydenta ds. Edukacji i Sportu zwróciła się do wszystkich poradni i szkół podstawowych o współpracę w tym zakresie.
  •         specjaliści, którzy będą do dyspozycji Rodziców podpowiedzą: jak powinno się popatrzeć na swoje dziecko, żeby wiedzieć czy Ono jest już gotowe czy nie.
  •         krakowskie szkoły podstawowe ciągle rozwijają i podnoszą  poziom  tych elementów i doświadczeń, które dotychczas zasługiwały na najwyższe oceny w opiniach ekspertów i Rodziców. O tym będą się Państwo mogli przekonać  w trakcie dni otwartych szkół, a zwłaszcza  12 marca (w  sobotę). To dzień, w którym wszystkie zainteresowane krakowskie szkoły podstawowe, zechcą zapewne pokazać Rodzicom sześciolatków, jakimi warunkami dysponują, jaką ofertę deklarują i jak pracują z małymi dziećmi. W tym dniu w szkołach powinna być stworzona możliwość skorzystania z porad specjalistów krakowskich poradni psychologiczno- pedagogicznych. Informacja o tym, czy szkoła otworzy się tego dnia , a także program pozostają  suwerenną decyzją jej Dyrektora. Akces do udziału w Krakowskiej Sobocie Otwartej szkoła sygnalizuje tydzień wcześniej plakatem informacyjnym na drzwiach wejściowych.
  •         w drugiej połowie lutego zostanie uruchomiona tzw. Sześciolinia rodzaj telefonu zaufania ( konsultacji na telefon) dla Rodziców dzieci 6 letnich ( o szczegółach będziemy informować)

 

Życząc, by przyszłość potwierdziła słuszność Państwa decyzji,

serdecznie pozdrawiam,

 

         /-/Dariusz Domajewski

Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MAGDALENA WILK
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY